18Czwartek, 18 kwietnia 2024Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
piątek, 30 października 2009 Liczba wyświetleń: 1305

Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła - Uroczystość Wszystkich Świętych

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie dziś wyjątkowo mszy o godz. 12:15. Zapraszamy natomiast do kościoła na godz. 14.00 na Nieszpory, a po nich na procesję na cmentarz i po cmentarzu, z wypominkami za zmarłych. Po procesji, o godz. 15.00, msza św. w kaplicy na cmentarzu komunalnym.
Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła - Uroczystość Wszystkich Świętych
  • Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z litanią do Wszystkich Świętych i modlitwą za zmarłych.
  • Jutro wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele o 7:00, 9:00 i 18:00, a w kaplicy na cmentarzu komunalnym o godz. 15.00.
  • W dniu dzisiejszym, z inicjatywy parafialnej grupy Misterium, na naszym cmentarzu prowadzona jest kwesta, podobnie jak to jest na innych większych cmentarzach w Polsce. Środki uzyskane w zeszłym i w tym roku zostaną przeznaczone na remont głównej bramy na cmentarzu. Kwestujący mają plakietki i pisma z parafii, potwierdzające ich wiarygodność.
  • Ofiary na wypominki można jeszcze składać w zakrystii, kancelarii i na cmentarzu.
  • Od Dnia Zadusznego, czyli od poniedziałku, przez cały listopad będziemy odmawiać codziennie w kościele o godz. 17.30 różaniec za zmarłych i odczytywać wypominki jednorazowe. Natomiast od następnej niedzieli przez cały rok będziemy czytać w każdą niedzielę nowe wypominki roczne i półroczne przed mszami św. o godz. 6.30, 8.00 i 9.30.
  • Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Szczególne życzenia kierujemy do ks. Sławomira, który w czwartek obchodzi imieniny. Życzymy zdrowia, pomocy Bożej i owoców w pracy katechetycznej i duszpasterskiej w naszej wspólnocie.
  • W czwartek, jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca, msze w naszym kościele będą odprawione w języku łacińskim.
  • W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi od 15.00, a o 16.00 msza święta dla dzieci i młodzieży. W sobotę udamy się z Komunią Św. do chorych od 9.00, a o godz. 21:00 Apel Jasnogórski i Wieczór Jana Pawła II.
  • W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 9.30 spotkanie Róż Różańcowych, a o 17.00 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszym kościele proboszcza parafii w Kobylanach ks. Józefa Iwulskiego, który wygłosi kazania i zbierać będzie datki na budowę kościoła w Kobylanach. Wszystkie ofiary złożone za tydzień na tacę zostaną przekazane na ten cel.
  • W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie śp: Maria Strycharska i Mieczysław Łuczak. Prośmy Boga o Miłosierdzie dla nich.