18Czwartek, 18 kwietnia 2024Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
niedziela, 10 listopada 2019 Liczba wyświetleń: 796

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - w poniedziałek – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, nasze Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Jak co roku, składka zbierana na tej Mszy św. będzie zasilała „Fundusz Marcinowy”, z którego od wielu lat fundujemy obiady w szkole dla dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do ofiarności.  - we wtorek – św. Jozafata Kuncewicza, bpa i męczennika; - we środę – świętych pierwszych polskich męczenników;
W najbliższy piątek, 15 listopada o godz. 18.00  zapraszamy na Mszę św. za wszystkich zmarłych, których pożegnaliśmy w ostatnich 12 miesiącach. Po Mszy poświęcenie zniczy, które każda z rodzin będzie mogła zanieść na cmentarz i zapalić na grobach swoich zmarłych.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a więc składka na tacę będzie comiesięczną składką inwestycyjną.

Dziś po Mszach świętych pod chórem można otrzymać bezpłatne bilety na nowy spektakl Parafialnej Grupy Teatralnej „Misterium” zatytułowany „07.15 do Karim”. Premiera w najbliższą sobotę 16 listopada na scenie Domu Kultury „Sokół”. Pozostałe spektakle według harmonogramu na plakacie.

Przypominamy, że w każdą  sobotę o godz. 10.00 odbywają się próby śpiewu naszej scholi dziecięcej. Zapraszamy do niej także nowych uczestników. Na nowych adeptów sztuki śpiewania czeka również parafialny zespół wokalny „Boski Sqad”. Nowopowstający chór parafialny zaprasza na spotkania we czwartki o godz. 19.00. Tu również mile widziani są nowi kandydaci.

Przypominamy też, iż w naszej parafii rozpoczęła też działalność Grupa Anonimowych Alkoholików. Spotkania odbywają się w każdą środę, o godz. 19.00 w kawiarence.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” bardzo ciekawe artykuły nawiązujące do kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zachęcamy do ich przeczytania.

Za tydzień obchodzić będziemy 3 Światowy Dzień Ubogich. Na jego zakończenie, w niedzielę 24 listopada będzie zbierana składka do puszek przed kościołem na ten właśnie cel.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jerzego Głucha. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.