29Piątek, 29 marca 2024Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
niedziela, 17 listopada 2019 Liczba wyświetleń: 693

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - w poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny; - we wtorek – bł. Salomei; - we środę - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; - w czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; - w piątek – św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej; - przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.
W przyszłą niedzielę zgodnie z apelem naszego ks. Arcybiskupa Metropolity, przeprowadzimy w naszej parafii zbiórkę ofiar na zakończenie III Światowego Dnia Ubogich. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

Bóg zapłać za składane dziś ofiary w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej. Ofiary te posłużą w roku przyszłym do sfinansowania naszych kolejnych niezbędnych inwestycji parafialnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy w czasie Mszy św. za Ojczyznę, w Święto Niepodległości, wsparli „Fundusz Marcinowy”, finansujący obiady dla dzieci z biednych rodzin. Zebrano tego dnia 2.311 zł.

Nasza parafialna schola dziecięca zaprasza do swych szeregów nowych adeptów śpiewania. W planach jest nagranie płyty CD a także rozpoczynają się już próby przed koncertem kolęd na zakończenie okresu Bożego Narodzenia.

W każdy czwartek o 19.00 próba chóru. Kilka osób stanowi już trzon grupy ale w dalszym ciągu zapraszamy nowe osoby. Byłoby pięknie, gdyby udało się stworzyć chór właśnie przed koncertem kolęd jaki odbędzie się 2 lutego.

Przez najbliższych kilka tygodni będzie można oglądać w naszym kościele wystawę fotografii poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce. Fotografie utrwalają działalność samego księdza Jerzego jak i wszystkich jego współpracowników.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimiera Cieluch i Andrzej Kostka. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu