20Sobota, 20 kwietnia 2024Agnieszka, Teodor, Czesław
niedziela, 22 grudnia 2019 Liczba wyświetleń: 1073

Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00  harcerze trzebińscy przekażą / przekazali naszej parafii Betlejemskie Światełko Pokoju. Można je zabierać do swoich domów, gdzie powinno zapłonąć na wigilijnym stole.  Można to zrobić do wigilii do godz. 10.00. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adwentowe dzieło pomocy ubogim. W środę po południu rozdano ogółem 75 paczek z darami. Szczególne podziękowania dla naszej parafialnej Caritas a także dla młodzieży naszych obu szkół średnich, działających w szkolnych kołach Caritas, którzy pracowali roznosząc dary do domów osób potrzebujących. A w czasie rorat dzieci, ale też i dorośli zebrali na pomoc dla misjonarzy w Afryce miedziane monety w ilości: 90 kg. Monety zostaną wpłacone do banku i przekazane na wspomniany wyżej cel.
Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu
W poniedziałek i wtorek roraty o godz. 7.00. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Rano ostatnie w tym roku Roraty. Nie będzie Mszy św. wieczornej, gdyż wtedy zasiadamy do wieczerzy wigilijnej. O północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Pół godziny wcześniej zapraszamy na wspólne kolędowanie razem z naszym zespołem muzycznym Boski Sqad. Ofiary złożone na tacę w czasie Pasterki przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia SOS.

We środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. We czwartek drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze św. również jak w niedziele.

W piątek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę Świętych Młodzianków.

Decyzją ks. Arcybiskupa Metropolity do pracy w naszej parafii został skierowany ks. Adam Słaby. Podejmie obowiązki wikariusza. Życzymy mu Bożego Błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości w pracy w naszej wspólnocie.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Synowiec. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.

W dzisiejszym biuletynie zamieszczona jest pierwsza cześć planu kolędy na najbliższy czas.