25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
niedziela, 30 kwietnia 2023 Liczba wyświetleń: 548

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.
Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

• we wtorek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski;
  • w czwartek – św. Floriana, męczennika;
  • w piątek – św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana;
  • w sobotę – święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.

• Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe. Codziennie po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew litanii loretańskiej.
  • W środę przypada Święto Matki Bożej Królowej Polski. W naszym kościele Msze św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. O godz. 9:00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji Święta Narodowego. Składka zbierana podczas Mszy św. za Ojczyznę zasili „Fundusz Marcinowy”, finansujący obiady w szkole dla dzieci z ubogich rodzin. Pamiętajmy tego dnia o wywieszeniu flagi państwowej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. W tym miesiącu modlitwę poprowadzą dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz ze scholą. W pierwszy piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16:00, po czym o godz. 16:30 Msza św. dla nich, a następnie dalszy ciąg spowiedzi. W pierwszą sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9:00. Osoby chore i starsze prosimy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii.
  • W tym tygodniu w poniedziałek i w środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii jest już do nabycia majowy numer miesięcznika dla dzieci „STAŚ”.
  • W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., młodzież z naszego dekanatu przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek. Zebrane środki pomogą im wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia w Portugalii. Za każdy złożony na ten cel dar już dzisiaj serdecznie dziękujemy.