19Piątek, 19 kwietnia 2024Adolf, Leon, Tymon
niedziela, 31 marca 2019 Liczba wyświetleń: 792

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i dla młodzieży i starszych o 19.00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00 W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00, po czym o 16.00 Msza św. dla nich i droga krzyżowa. Następnie dalszy ciąg spowiedzi. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00. Spotkanie dla uczniów klas szóstych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek. Początek Mszą świętą o godz. 16:00. Grupa młodzieżowa z naszej parafii rozprowadzać będzie za tydzień ozdoby świąteczne. Ofiary przy tym zebrane przeznaczone będą na potrzeby formacyjne grupy.
Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu
Od dzisiaj do środy włącznie będą trwały parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy zapoznać się z ich programem i włączyć się w nie możliwie aktywnie a także zachęcić znajomych, krewnych i sąsiadów do wzięcia w nich udziału. Rekolekcje prowadzi ks. Łukasz Karasiński, ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy można składać do oznaczonej skarbonki.

Zachęcamy do nabywania w kiosku pod chórem baranków wielkanocnych przygotowanych przez Caritas, które później przyniesiemy z pokarmami do święcenia w Wielką Sobotę. Jałmużnę wielkopostną zarówno w formie daru rzeczowego jak i ofiar można składać w oznaczonych miejscach. Zachęcamy do składania niepsującej się żywności i środków czystości do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich.
Odwiedziny u chorych przed Świętami Wielkanocnymi, szczególnie tych, których nie odwiedzamy z racji I soboty miesiąca, będą we wtorek 16 kwietnia.

W naszej parafii powstał zespół wokalno-muzyczny osób dorosłych. Zachęcamy osoby dorosłe śpiewające lub grające na instrumentach do przyłączenia się do zespołu. Spotkania i próby odbywają się we środy o godz. 18.00. W tym tygodniu z powodu rekolekcji, wyjątkowo we czwartek o godz. 18.00 w Sali katechetycznej Domu Parafialnego.

W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp.: Stefania Wójcik i Alicja Sporek. Polecajmy je Miłosierdziu Bożemu.