19Piątek, 19 kwietnia 2024Adolf, Leon, Tymon
niedziela, 10 maja 2020 Liczba wyświetleń: 861

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: We czwartek – św. Macieja Apostoła; w sobotę – św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika. Przez cały maj, nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy. Możliwe jest już branie udziału w większej ilości wiernych w Mszach świętych. Powierzchnia naszego kościoła po wyjaśnieniu szczegółów zarządzenia pozwala na dużą, bo ok. 80 osobową liczbę wiernych. Póki co na Mszach nie było więcej niż 30 osób. Zatem, jeżeli nie mamy wątpliwości co do swojego stanu zdrowia zapraszamy na Mszę i w niedzielę i w tygodniu. Oczywiście nadal obowiązują maseczki.
Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna
W najbliższy wtorek, 12 maja przypada 74 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Michała Rapacza. O godz. 18.00 w sanktuarium w Płokach odprawiona zostanie Msza św. o rychłą jego beatyfikację. Z powodu epidemii Kustosz Sanktuarium zaprasza do włączenia się w tę modlitwę za pomocą Internetu. Msza będzie transmitowana na Facebooku. Szczegóły na plakacie i na ulotkach leżących przy wyjściach, które można zabrać do domu.

Wznowiliśmy wydawanie papierowej wersji naszego biuletynu „Bliżej Apostołów. Redakcja zachęca wszystkich przedsiębiorców i osoby prowadzące działalność gospodarczą o rozważenie możliwości reklamy swojej firmy w naszym parafialnym tygodniku. Wpływy z tego tytułu pozwolą na dalsze wydawanie naszej nieodpłatnej gazety.

Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”. Będzie to również forma wsparcia finansowego dla redakcji tego katolickiego czasopisma.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, zatem składka będzie comiesięczną składką inwestycyjną.