25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
niedziela, 7 maja 2023 Liczba wyświetleń: 531

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. W naszej parafii to uroczystość odpustowa. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Suma Odpustowa o godz. 18:00 zakończona będzie procesją wokół kościoła i modlitwą przy ołtarzu św. Stanisława. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, szczególnie ks. Proboszczowi, życzymy zdrowia i opieki świętego Patrona na każdy dzień.
Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna
  • Przez cały maj codziennie po wieczornej Mszy św. nabożeństwo majowe, wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew litanii loretańskiej.
  • W przyszłą niedzielę uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na Mszy św. o godz. 9:30 grupa 62 dzieci z klas trzecich pierwszy raz przystąpi do Stołu Pańskiego. Bardzo prosimy, by osoby spoza rodzin dzieci pierwszokomunijnych wybrały w tym dniu inną godzinę Mszy św.
  • Z powodu Pierwszej Komunii Świętej w maju nie odbędzie się comiesięczne spotkanie Róż Różańcowych.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w Święto Trzeciego Maja włączyli się w dzieło „Funduszu Marcinowego”. Fundujemy z tego obiady w szkole dla dzieci z biednych rodzin.
  • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły związane z duchowym przygotowaniem dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. W zakrystii jest do nabycia majowy numer pisma dla dzieci „STAŚ”.
  • Dziś po każdej Mszy św. młodzież z naszego dekanatu zbiera ofiary, które pomogą im wziąć udział w tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Portugalii. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
  • Końcem czerwca (27-29 czerwca) organizowany jest parafialny wyjazd do Warszawy. Szczegółowy program oraz zapisy w zakrystii.
  • W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty śp. Jan Papiernik, Zygmunt Batko i Henryk Kasprzyk. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.