18Czwartek, 18 kwietnia 2024Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
środa, 10 kwietnia 2019 Liczba wyświetleń: 904

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Od godz. 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00. Odwiedziny u chorych przed Świętami, zarówno tych odwiedzanych co miesiąc, jak i tych odwiedzanych tylko przed świętami będzie we wtorek, 16 kwietnia, od godz. 9.00. Prosimy zatem zgłaszać w zakrystii osoby, którym mamy zanieść przed Wielkanocą sakrament Pokuty i Komunii św. Apelujemy do rodzin osób chorych i w podeszłym wieku, by na Święta Wielkanocne nikt w rodzinie ani w sąsiedztwie nie pozostał bez możliwości spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Chorych i starszych można zgłaszać w zakrystii. W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa – początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św, natomiast przed Mszą świętą o godz. 11.00 uroczyste poświęcenie palm przed kościołem i procesja wokół kościoła. Po tej Mszy nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy. Regulamin konkursu był zamieszczony w ostatnim biuletynie. Południowa Msza św. w Niedzielę Palmową będzie o godz. 12.30!
Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu
Również w Niedzielę Palmową Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Rozpocznie się ona o godz.19.00 przed Zespołem Szkół na os. Widokowym a zakończy w kościele ok. 21.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Trasa procesji pozostaje bez zmian.

Przy kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiony jest kosz na dary dla ubogich. Prosimy o składanie do niego tylko niepsującej się żywności, która zostanie rozdana najuboższym. Jałmużnę wielkopostną składamy do skarbonki św. Antoniego. Parafialna Caritas prosi, by dary dla ubogich składać do przyszłej niedzieli włącznie, by we wtorek można je było rozdać potrzebującym. W Wielką Sobotę, przy okazji święcenia pokarmów nie będzie możliwości składania darów żywnościowych, ponieważ jest to już za późno, by dary te mądrze dostarczyć potrzebującym.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu przygotowanie Ciemnicy, nadal można składać do przygotowanej szklanej skarbonki.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Dzisiaj dołączony jest do niego ciekawy film fabularny o Ignacym Loyoli.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Spotkanie róż różańcowych po Mszy o 9.30.

W przyszłą niedzielę Warsztaty Terapii Zajęciowej zapraszają na tradycyjny kiermasz z pamiątkami. Będzie można m.in. nabyć palmy do poświęcenia.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności + Maria Baster. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.