24Środa, 24 kwietnia 2024Aleks, Grzegorz, Aleksander
niedziela, 21 maja 2023 Liczba wyświetleń: 433

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna (Wniebowstąpienie)

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - we środę wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nareusza. Będzie to również Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.
Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna (Wniebowstąpienie)

Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki. Przygotowaniem do tego Święta będzie czuwanie modlitewne po sobotniej Mszy wieczornej, na które zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie dzieci komunijne i rocznicowe, oraz tegorocznych bierzmowanych.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Zarówno tygodnik  Gość Niedzielny jak i miesięcznik dla dzieci: Mały Gość Niedzielny mogą pomóc nam w pogłębieniu wiedzy na temat naszej wiary. Są też jeszcze do nabycia trzy ostatnie numery miesięcznika STAŚ.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Prace przy renowacji wejścia bocznego a także platformy przed kryptą pogrzebową rozpoczną się w lecie, potrzeba bowiem do tych prac dobrej pogody.

W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z obecnych klas czwartych. Spowiedź dla nich będzie w piątek o godz. 16.00.

Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży klas ósmych z naszej parafii dnia 31 maja na Mszy o godz. 18.00.

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan Lempart. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.