23Wtorek, 23 kwietnia 2024Jerzy, Wojciech
środa, 25 maja 2016 Liczba wyświetleń: 1148

Ogłoszenia - 8 Niedziela Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: •    We wtorek – wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wzorem roku ubiegłego pójdziemy ulicą Piłsudskiego do rynku a następnie ulicą Młoszowską i Starowiejską powrót do kościoła.
Ogłoszenia - 8 Niedziela Trójcy Świętej
Tematyka ołtarzy to treść aktu strzelistego: Ach żałuję za me złości, jedynie dla Twej miłości, bądź miłościw mnie grzesznemu, całym sercem skruszonemu. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy:
- Ołtarz pierwszy przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych
- Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych.
- Ołtarz trzeci na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy ZWM i starych osiedli.
- Ołtarz czwarty na Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych

Do oznaczonej skarbony można dziś złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało.

Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa pod postacią chleba i wina. Nie powinno więc na niej nikogo zabraknąć. Prosimy zwłaszcza orkiestrę, strażaków, osoby do świec i sztandarów, dzieci z Pierwszej Komunii, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonków. Jak już zapowiadaliśmy, w dniu Bożego Ciała przed kościołem zbierana będzie kwesta ofiar na koszty organizacji Światowych Dni Młodzieży.

Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła, a po nim Msza św. o Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty będzie we środę po wieczornej Mszy św.

Ksiądz proboszcz udziela wszystkim parafianom dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, z racji świątecznego charakteru Oktawy Bożego Ciała.