16Wtorek, 16 kwietnia 2024Julia, Erwina, Benedykt
poniedziałek, 27 lutego 2017 Liczba wyświetleń: 1006

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: We środę rozpoczynamy Wielki Post. Popielec to dzień posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym dniu w Mszach świętych, by świadomie i w duchu szczerej pokuty i refleksji nad własnym życiem rozpocząć Wielki Post. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.
Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa indywidualna. O godz. 12.00 uroczysty Anioł Pański, o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie wieczorną Mszą św. Oczywiście każdy indywidualnie może sobie ustalić czas swojej modlitwy, proponujemy jednak również adorację Pana Jezusa we wspólnotach mieszkańców. Propozycja adoracji według ulic została wydrukowana w dzisiejszym biuletynie a także na plakatach przy wejściach. Zadbajmy o to, by jak najliczniej wziąć udział w tych świętych chwilach.

Wspólnym przeżywaniem Wielkiego Postu będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15 a po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 wspólna droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Roman.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dla dzieci spowiedź od godz. 15.00 i o 16.00 Msza św. dla nich po czym dalszy ciąg spowiedzi. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne będą miały miejsce w 3, 4 i 5 Niedzielę Wielkiego Postu.

Za tydzień, w I Niedzielę Wielkiego Postu uroczyście intronizujemy w naszym kościele odnowiony obraz Matki Bożej Bolesnej. Na Mszy św. o godz. 9.30 obraz zostanie wniesiony do kościoła i umieszczony na przygotowanym do tego miejscu.

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 12.15. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w kościele.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszej parafii kolejna seria katechez przygotowujących do przyjęcia sakramentu małżeństwa. Początek spotkań w każdą z czterech niedziel marca o godz. 14.30 w Domu Parafialnym.