19Piątek, 19 kwietnia 2024Adolf, Leon, Tymon
czwartek, 4 czerwca 2015 Liczba wyświetleń: 1082

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła Uroczystość Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: W poniedziałek – św. Justyna, męczennika; We środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy Od pierwszej niedzieli czerwca niedzielna wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 19:00 i tak będzie do końca sierpnia. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz. 18:30. Tylko w Oktawie Bożego Ciała o godz. 17:30. W Boże Ciało wieczorna Msza św. o godz. 19.00.
Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła Uroczystość Trójcy  Świętej
W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wzorem roku ubiegłego pójdziemy ulicą Piłsudskiego do rynku a następnie ulicą Młoszowską i Starowiejską powrót do kościoła. Tematyka ołtarzy to treść aktu strzelistego: Boże, choć Cię nie pojmuję, jednak nad wszystko miłuję, nad wszystko co jest stworzone, boś Ty dobro nieskończone. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy:
- Ołtarz pierwszy u Państwa Zająców przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych
- Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych.
- Ołtarz trzeci u Państwa Dyląg i Kanczak na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy ZWM i starych osiedli.
- Ołtarz czwarty u Państwa Strózików na Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych
Do oznaczonej skarbony można dziś złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało.
Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa pod postacią chleba i wina. Nie powinno więc na niej nikogo zabraknąć. Prosimy zwłaszcza orkiestrę, strażaków, osoby do świec i sztandarów, dzieci z zeszłorocznej Pierwszej Komunii, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonków. W Boże Ciało wieczorna Msza św. o godz. 19.00.
Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła, a po nim Msza św. o Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty będzie we środę po wieczornej Mszy św.
W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź zarówno dla dzieci jak i dorosłych będzie jednak nie w piątek a we środę od godz. 17.00, by w ten sposób dobrze przygotować się do uroczystości Bożego Ciała. W piątek Msza św. dla dzieci szkolnych o 16.00. W sobotę wizyta u chorych od godz. 9.00.
Za tydzień w I niedzielę czerwca składka jak co roku przeznaczona będzie na sprzątanie naszego kościoła.
W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Michał Zając. Prośmy dla niego o Boże Miłosierdzie.