20Sobota, 20 kwietnia 2024Agnieszka, Teodor, Czesław
środa, 13 czerwca 2018 Liczba wyświetleń: 741

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we środę – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek –Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;
Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem wszystkich, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do udanego przebiegu procesji Bożego Ciała. Przy sprzyjającej pogodzie godnie uczciliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy osobom które przygotowywały ołtarze i udostępniły swoje posesje. Tym którzy zadbali o liturgię, Policji, Służbie maltańskiej i orkiestrze. Osobne podziękowania tym, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji. Bóg zapłać za ofiary składane na wystrój ołtarzy i kwiaty. W tym roku złożono na ten cel 1.385 zł.

Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa. Wyjątkowo w niedzielę procesja przed wieczorną Mszą św, czyli o 18.30. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Uroczyste zakończenie Oktawy we czwartek. Będą słodycze dla najwytrwalszych. Oczywiście na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków.

Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane w ramach składki na sprzątanie naszego kościoła.

W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Karolinę Bartosik. Prośmy dla niej o Miłosierdzie Boże.