29Piątek, 29 marca 2024Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
niedziela, 1 maja 2011 Liczba wyświetleń: 1315

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Wielkanocna

Przeżywana dziś w całym Kościele katolickim Uroczystość Beatyfikacji Jana Pawła II niech będzie dniem szczególnego dziękczynienia za dar Papieża Polaka, a także okazją do refleksji nad naszą wiernością dziedzictwu nauczania naszego wielkiego Rodaka. Bierzmowanie dziejów, którym był okres jego pontyfikatu, jak wieści napis na naszej świątyni,  może przy naszym udziale stać się przyczyną odrodzenia ducha zarówno w wymiarze Narodu jak i naszych lokalnych małych społeczności i wspólnot rodzinnych. Prośmy o to gorąco Boga i Jego Niepokalaną Matkę.
Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Wielkanocna

Naszą modlitwą dziękczynną za beatyfikację Ojca św. będzie jutrzejszy montaż słowno-muzyczny zespołu Noro Lim, który zaprezentuje nam po wieczornej Mszy św. najpiękniejsze teksty Bł. Jana Pawła II ilustrowane muzyką.

W poniedziałek – liturgiczna uroczystość św. Wojciecha.

We wtorek (3 maja) - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00.  Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz miejskich, pocztów sztandarowych o godz. 11.00. Wcześniej wyjście pocztów sztandarowych szkół i Straży Pożarnej o 10.40 spod budynku magistratu i przemarsz do kościoła. Wieczorem o godz. 17.00 w Domu Kultury SOKÓŁ koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W przyszłą niedzielę - Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Tego dnia obchodzimy odpust w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 11.00 odprawimy nabożeństwo przy ołtarzu św. Stanisława. Kazania przez całą niedzielę będzie głosił i sumę odpustową odprawi ks. Andrzej Jeleń, penitencjarz Bazyliki Mariackiej w Krakowie.

Również w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 będzie miała miejsce uroczystość I Komunii św. dzieci z klas drugich. Spowiedź dla nich i ich rodzin będzie w sobotę o godz. 11.00. Tego dnia wyjątkowo nie będzie spotkania Róż różańcowych z powodu Pierwszej Komunii.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Jak zawsze Msza św. dla dzieci o godz. 16.00 wcześniej spowiedź od godz. 15.00. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczorna Msza św. pierwszopiątkowa. W sobotę wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej + Janinę i Andrzeja Szpala. Pamiętajmy o nich w modlitwie, prosząc o Miłosierdzie Boże.