19Piątek, 19 kwietnia 2024Adolf, Leon, Tymon
piątek, 26 marca 2010 Liczba wyświetleń: 2412

Ogłoszenia - Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa)

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Dziś na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
Ogłoszenia - Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa)
  • Wczoraj ks. Kardynał Stanisław Dziwisz pobłogosławił w Łagiewnikach nowych nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii dla naszej archidiecezji. Są wśród nich także nasi dwaj parafianie: Piotr Bartosik i Wojciech Góralewicz. Od dziś będą pomagać w naszym kościele przy rozdawaniu Komunii Świętej, a w przyszłości będą także zanosić Eucharystię chorym. Życzymy nowym szafarzom błogosławieństwa Bożego w tej posłudze, a wszystkich parafian prosimy o życzliwe przyjęcie tej nowej inicjatywy. Więcej na ten temat możemy przeczytać w dzisiejszym biuletynie.
  • Jutro dzień Sakramentu Pokuty. Spowiadać będziemy od 7:00 rano do 10 i popołudniu od 15 do 19. Bardzo prosimy, aby skorzystać ze spowiedzi właśnie w poniedziałek gdy będzie wielu księży przyjezdnych. W następnych dniach będzie to o wiele trudniejsze.
  • W czwartek, piątek i sobotę nie będzie mszy świętych rano. Zapraszamy w te dni wszystkich parafian do udziału w wieczornych ceremoniach paschalnych.
  • Wielki Czwartek. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, z obrzędem umyciu nóg. Po mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00.
  • Wielki Piątek. Dzień Śmierci Chrystusa. Rano o godz. 9.00 adoracja w „ciemnicy” dla dzieci z klas II, przygotowujących się do I Komunii Świętej. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15. O godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja przez całą noc oraz w sobotę do godz. 18.00. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła i w gablotach oraz wydrukowany w dzisiejszym biuletynie. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18, a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego. Tego dnia przypada 5 rocznica śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. W czasie wieczornej Liturgii oraz nocnej adoracji przy Grobie Pańskim będziemy ogarniać modlitwą także Jego osobę i prosić o rychłą beatyfikację.
  • Wielka Sobota. Święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00, co pół godziny. O  godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej.
  • Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne. Jest to największe Święto wszystkich chrześcijan. Zapraszamy serdecznie na uroczystą mszę św. z procesją rezurekcyjną, którą odprawimy o 6.00 rano.
  • Prosimy o składanie żywności dla ubogich do kosza w pobliżu ołtarza Miłosierdzia Bożego. Zostanie ona rozdana przez parafialną Caritas.
  • Prosimy również o ofiary do skarbonek na kwiaty do Bożego Grobu i na budowę Grobu Pańskiego i Ciemnicy.
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji św. Brata Alberta zapraszają dziś na kiermasz pamiątek świątecznych przy kościele.
  • W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp.: Zdzisław Jończyk i Marian Wielgus. Prośmy dla nich o Boże Miłosierdzie.