26Piątek, 26 kwietnia 2024Maria, Marcelina, Marzena
środa, 10 kwietnia 2013 Liczba wyświetleń: 1163

Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości poświęcone Miłosierdziu Bożemu odbywają się dzisiaj w Sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach.
Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś również rozpoczyna się 69 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii działa parafialne koło Caritas i w każdy czwartek od godz. 16.00 świadczona jest pomoc w formie darów z żywności, środków czystości i przyborów szkolnych. Dary te pochodzą zarówno od indywidualnych ofiarodawców (do czego dalej zachęcamy) jak i są kupowane ze środków pochodzących ze sprzedaży świec adwentowych, baranków wielkanocnych, gromnic, kartek świątecznych a także z ofiar składanych do skarbonki św. Antoniego.

3.     Dzisiaj w kościele, po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie na temat Całunu Turyńskiego. Będzie to prelekcja połączona z prezentacją multimedialną prezentującą stan badań nad Całunem oraz historię kultu tej relikwii.

4.     Jutro obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z racji Wielkiego Tygodnia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia. Dziś po każdej Mszy św. można zabrać do domu deklarację duchowej adopcji dziecka poczętego i w poniedziałek złożyć ją przed ołtarzem jako swój dar ofiarny.

5.     Przypominamy, że po okresie Wielkiego Postu nastąpi wznowienie „spotkań piątkowych” dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w domu parafialnym i tak:

· klasy I Gim. Nr 1 i 3 - w II piątek miesiąca

· klasy II Gim. Nr 1 - w III piątek miesiąca

· klasy – II gimn. Nr 3 - w IV piątek miesiąca

Spotkania są obowiązkowe i rozpoczynają się zawsze o godz. 16.30

· Klasy III z obu gimnazjów spotkania bez zmian w każdy poniedziałek o 16.30.

6.       Przypominamy też, że spotkania formacyjne dla Grupy Młodzieżowej odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy młodzież Gimnazjalną i Szkół Średnich.

7.       Za tydzień 2 niedziela miesiąca, a więc zapraszamy na spotkanie członków i członkinie róż różańcowych po Mszy o 9.30.

8.      Sanktuarium Matki Bożej w Płokach zaprasza (9 kwietnia, we wtorek) na tradycyjną pielgrzymkę przedsiębiorców. O godz. 18.00 Msza św, a na zakończenie spotkanie przy stole na plebanii.

9.      W ubiegłym, tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Wandę Spyt, Eugeniusza Doraka i Agnieszkę Kozub. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.