25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
wtorek, 22 marca 2016 Liczba wyświetleń: 1464

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.0 W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Bożym od godz. 7.00. Święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00, co pół godziny. O  godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie przed kościołem od poświęcenia ognia a zakończenie uroczystą procesją rezurekcyjną. W czasie Triduum Paschalnego nie odprawia się Mszy św. porannych.
Ogłoszenia - Niedziela Palmowa
Wielki Czwartek. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. O godz. 21.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie prowadzone przez grupę młodzieżową. Postarajmy się licznie wziąć w nim udział, by adoracja w ciemnicy była rzeczywistą obecnością wspólnoty parafialnej przy uwięzionym Chrystusie i by przy możliwie dużej liczbie wiernych zakończyć czwartkową adorację.

Wielki Piątek. Dzień Śmierci Pana Jezusa. Adorację w ciemnicy rozpoczniemy od godz. 7.00 rano. O godz. 9.00 adoracja w „ciemnicy” dla dzieci które katechizuje s. Grażyna. O 10.00  dzieci które katechizuje ks. Artur i ks. Janusz. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15. O godzinie 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do północy. Plan adoracji wywieszony jest przy wyjściach z kościoła i w gablotach oraz wydrukowany w dzisiejszym biuletynie. W nocy, o godz. 22.30 zapraszamy na drogę krzyżową prowadzoną przez młodzież. Wszystkich powyżej 14 roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, natomiast każdy pomiędzy 18, a 60 rokiem życia zobowiązany jest również do zachowania postu ścisłego.

Wielka Sobota. Czuwanie przy Grobie Bożym od godz. 7.00. Święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00, co pół godziny. O  godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie przed kościołem od poświęcenia ognia a zakończenie uroczystą procesją rezurekcyjną. W czasie Triduum Paschalnego nie odprawia się Mszy św. porannych.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza św. o godz. 6.30.  Tego dnia kończy się Święte Triduum Paschalne.

Prosimy o składanie żywności dla ubogich do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zostanie ona rozdana przez parafialną Caritas w Wielką Sobotę od godz. 14.00.

Dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na spłatę malowania wnętrza naszej świątyni. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do oznaczonej skarbony.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Kazimiera Zborowska i Zbigniew Karcz. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.