20Sobota, 20 kwietnia 2024Agnieszka, Teodor, Czesław
sobota, 26 grudnia 2009 Liczba wyświetleń: 1255

Ogłoszenia - Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do Świąt. Szczególne podziękowania składamy siostrze Teresie siostrze Danucie oraz Panom Piechocie i Ziembińskiemu za przystrojenie kościoła i wystrój szopki. Pani Gwizdałowej z kwiaciarni Frezja za piękny adwentowy wieniec. Dziękujemy także za ofiarowane do kościoła piękne choinki: Państwu Ciupkom, kwiaciarni Magia i innym anonimowym ofiarodawcom. W końcu połączonym siłom naszych trzebińskich chórów za śpiew kolęd podczas Pasterki, a siostrze organistce, ministrantom, lektorom, grupie Misterium i scholi za oprawę muzyczną i liturgiczną tych pięknych świątecznych uroczystości.
Ogłoszenia - Niedziela po Narodzeniu Pańskim
  • Dziś o godz. 9.30 uroczysta msza święta w intencji wszystkich Małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz 50-cio lub 25-cio lecia pożycia małżeńskiego.
  • W czwartek ostatni dzień 2009 roku. O godz. 17.00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku.Z Bogiem zakończmy szczęśliwie przeżyty rok. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprośmy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy "Święty Boże"
    i "Ciebie Boga wysławiamy".
  • W piątek Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w porządku niedzielnym.
  • W Nowy Rok przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Nie będzie tego dnia specjalnej popołudniowej spowiedzi, a przyjęcie komunii św. na dowolnej mszy tego dnia jest równoznaczne z odprawieniem pierwszego piątku. Natomiast w sobotę 2 stycznia od 9.00 udamy się z Komunią Św. do chorych, a o 21:00 Apel Jasnogórski i Wieczór Jana Pawła II.
  • Rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Wodę święconą można zabrać z przedsionka kościoła. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Program kolędy umieszczony jest w gablocie, w Internecie, a także wydrukowany jest w świątecznym wydaniu biuletynu „Bliżej Apostołów”.
  • W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Franciszek Bajer. Polecajmy Miłosiernemu Bogu spokój jego duszy.