25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
niedziela, 3 czerwca 2012 Liczba wyświetleń: 1562

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: We wtorek - wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika; We czwartek - Uroczystość Bożego Ciała; W piątek – św. Jadwigi, króla Polski;
Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

W Uroczystość Bożego Ciała Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15, a wieczorna Msza będzie o godz. 19:00. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. W tym roku pójdziemy ulicą Piłsudskiego w stronę rynku a następnie ulicą Młoszowską i Starowiejską powrót do kościoła. Tematyka ołtarzy będzie związana z treścią roku wiary, a konkretnie Wiary w Kościół, który jest jeden, święty, powszechny i apostolski. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy:

Ø Ołtarz pierwszy u Państwa Zająców przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych

Ø Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych.

Ø Ołtarz trzeci u Państwa Dyląg i Kanczak na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy ZWM i starych osiedli.

Ø Ołtarz czwarty u Państwa Strózików z Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych

Prosimy jeszcze dziś o ofiary do puszek przy wyjściach z kościoła na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało.

Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa pod postacią chleba i wina. Nie powinno więc na niej nikogo zabraknąć. Prosimy zwłaszcza orkiestrę, strażaków, osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonków. Prosimy także, aby posprzątać i udekorować posesje przy trasie procesji oraz by nie parkować samochodów wzdłuż trasy.

Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła, a po nim Msza św. o Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty będzie we wtorek i środę po wieczornej Mszy św.

4. W czasie festynu z okazji dnia matki i dziecka kwestowaliśmy na zakup wózka inwalidzkiego. Złożono 2.041 zł. Bóg zapłać wszystkim za szczodrość serca okazaną w ten sposób.

5. Dnia 4.06.2012 tj. poniedziałek w Myślachowicach Polska Fundacja Rehabilitacyjna otwiera Ośrodek Rehabilitacji mieszczący się w Wiejskim Ośrodku Zdrowia. Tego dnia zaprasza na otwarcie w godzinach 9:00 do 16:00 na darmowe zabiegi, darmowe porady rehabilitantów oraz logopedy a także na darmową diagnostykę. Ośrodek będzie specjalizował się w terapiach poudarowych, terapii kręgosłupa . Dzięki nowoczesnemu sprzętowi  fizykalnemu pomoc uzyskają  osoby wymagające rehabilitacji w zakresie chorób reumatycznych, po urazach oraz wszelkich przewlekłych i ostrych  stanach chorobowych wymagających rehabilitacji”

6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.30. Tylko w Oktawie Bożego Ciała o 17:30.