29Piątek, 29 marca 2024Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
poniedziałek, 21 maja 2018 Liczba wyświetleń: 939

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. We czwartek Uroczystość Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę – św. Filipa Nereusza, kapłana. Przez cały miesiąc maj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.
Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha świętego
Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Jak co roku bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną. Trasa procesji jak również miejsca ołtarzy pozostają tak jak w roku ubiegłym. Od dziś do oznaczonej skarbony można złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na tegoroczną procesję.

Chłopców z klas trzecich szkoły podstawowej, którzy w minioną niedzielę po raz pierwszy przystąpili do Komunii Świętej, zachęcamy do wstąpienia do grona Służby Liturgicznej naszej parafii. Spotkanie wszystkich chętnych chłopców na kandydatów na ministrantów odbędzie się w czwartek 24 maja o godz. 17:00 w kościele. Mile widziani także starsi chłopcy ze szkoły podstawowej.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane jako comiesięczna składka inwestycyjna.

W przyszłą niedzielę tradycyjny festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy od godz. 16.00. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i w dzisiejszym Biuletynie.

W ubiegłym tygodniu dokonano zniszczenia pamiątkowej tablicy na cokole krzyża jubileuszowego na Górze Bożniowej. Jeżeli ktoś widział to zdarzenie lub ma na ten temat jakieś informacje, prosimy zgłosić to na komisariacie Policji w Trzebini lub zadzwonić pod numer telefonu: 32 6115300.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Radosz, Mariana Kanię oraz Stanisławę Gniewek. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.