25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
poniedziałek, 9 kwietnia 2012 Liczba wyświetleń: 1210

Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i inne dzieła Kustodii Ziemi Świętej.

Dziękujemy serdecznie Siostrze Marii, pani Basi Bojanowskiej oraz Panom: Tadeuszowi Piechocie, Jerzemu Ziembińskiemu i Szczepanowi Ciołczykowi za pracę przy budowie i dekoracji Ciemnicy i Bożego Grobu. S. Katarzynie i chórowi za śpiewy liturgiczne. Bóg zapłać służbie liturgicznej i młodzieży za piękną liturgię a także harcerzom i strażakom za pełnienie warty przy Grobie i udział w rezurekcji. W końcu wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za bardzo liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeżycia Misterium Pasyjnego w Niedzielę Palmową. Bóg zapłać Zespołowi MISTERIUM i wszystkim, którzy licznie wzięli udział w tej pięknej modlitwie.

Bardzo dużym echem rozszedł się apel o dary żywnościowe dla najuboższych parafian. Zebrano bardzo dużo żywności, którą parafialna Caritas rozdzieliła pomiędzy najuboższych. Bóg zapłać wszystkim. Wrażliwość serc całej naszej wspólnoty okazała się jak zawsze bardzo duża.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Róż Różańcowych w kaplicy Matki Bożej.

Jak wszyscy zauważyli odrestaurowany obraz Matko Bożej Śnieżnej, dar rodziców dzieci pierwszokomunijnych z ubiegłego roku, został zawieszony nad wejściem do kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. można zabrać do domu kilkadziesiąt reprodukcji obrazu. Jeżeli będzie potrzeba to w przyszłości przygotowana zostanie większa ilość.

Od najbliższego piątku powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia od godz. 17.00 do 18.00. Na zakończenie odmawiana jest koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej odprawiana Msza święta.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Jana Dobranowskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Jezusowe zwycięstwo nad śmiercią będzie dla nas źródłem naszego trwania przy Bogu i Kościele.