29Piątek, 29 marca 2024Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
niedziela, 4 kwietnia 2010 Liczba wyświetleń: 1227

Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiejsza Uroczystość to największe Święto wszystkich chrześcijan. Wyrażamy naszą radość, gdyż Chrystusa powstał z grobu i zwyciężył śmierć. Znakiem tego wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. Uroczystość ta kończy Święte Triduum Paschalne.
Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
  • Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.
  • Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za wszystkie dary złożone dla najbiedniejszych, a Paniom z Caritas za przygotowanie paczek.
  • Dziękujemy serdecznie stałej ekipie, czyli Siostrze Teresie oraz Panom: Tadeuszowi Piechocie, Jerzemu Ziembińskiemu i Szczepanowi Ciołczykowi, którzy wraz z ks. Proboszczem jak co roku zbudowali Ciemnicę i Boży Grób. Dziękujemy także za przygotowanie i oprawę uroczystości Wielkiego Tygodnia Siostrze Organistce, scholi, służbie liturgicznej, grupie Misterium, a także harcerzom i Strażakom za pełnienie warty przy Grobie i udział w rezurekcji. W końcu wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za bardzo liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego, wspólną modlitwę i skupienie.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia i odpust w Łagiewnikach.
  • Od piątku powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia od godz. 17.00 do 18.00. Na zakończenie odmawiana jest koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej odprawiana msza święta. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby choć na chwilę odwiedzać kościół w piątkowe popołudnia.
  • W przyszłą sobotę 10 kwietnia o godz. 15:00 w naszym kościele zostanie odprawiona msza święta harcerska w pierwszą rocznicę posadzenia katyńskich Dębów Pamięci. Zapraszamy.
  • Grupa Misterium serdecznie zaprasza w niedzielę 18 kwietnia na przedstawienie Misterium Wojennego do Miejskiego Ośrodka Kultury w Chrzanowie. Początek spektaklu o godz. 19:00. Wejściówki można odbierać w zakrystii.
  • Przypominamy, że w tym roku nie przeżywaliśmy tradycyjnych rekolekcji wielkopostnych, gdyż w maju odbędą się w naszej parafii misje, które poprowadzą: ks. Jan Szczepaniak i ks. Adam Podbiera. Już dziś zapraszamy na te wyjątkowe dni i spotkania z Ewangelią i modlitwą.
  • Jak co tydzień, zapraszamy do zabrania przy wyjściach z kościoła naszego biuletynu parafialnego „Bliżej Apostołów”. W dzisiejszym świątecznym kolorowym wydaniu znajdziemy oprócz bieżących informacji także wielkanocne życzenia i refleksje. Zapraszamy i polecamy co niedzielę nasz bezpłatny biuletyn, przynoszący nam co tydzień pełną informację o życiu parafii.
  • W ostatnim tygodniu odeszły z naszej wspólnoty śp.: Julia Bejnarowicz i Kornela Kłeczek. Prośmy Miłosiernego Boga dla nich o wieczne zbawienie.