25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
niedziela, 1 stycznia 2012 Liczba wyświetleń: 1399

Ogłoszenia - Nowy Rok 2012

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu W piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Jest to dla nas święto obowiązujące. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 11.00 tegoroczni złoci i srebrni Jubilaci odnowią swoje małżeńskie śluby i wraz ze swoimi bliskimi będą prosić o dalsze Boże błogosławieństwo.
Ogłoszenia - Nowy Rok 2012

Przed wejściem do kościoła dzisiaj i w piątek można nabyć kadzidło, które na Mszy poświęcone jako symbol hołdu Trzech Króli złożonego Dzieciątku Jezus w Betlejem, może przenieść świętowanie tego wydarzenia do naszych domów. W opakowaniu jest węgielek, który należy w domu rozpalić np. nad świeczką i posypać kadzidłem. Woń i dym kadzidła w liturgii Kościołów Wschodniego i Zachodniego był zawsze symbolem modlitwy człowieka i obecności Boga. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną parafialnego zespołu Caritas.

Przyszła niedziela to Uroczystość Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

Zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej składka w Trzech Króli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni. Druga będzie ogłoszona w marcu.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W sobotę wyjazd do chorych z Komunią św. od godz. 9.00.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie św. Genowefę Ostrowską, sp. Romana Orzechowskiego i śp. Romana Placek . Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i prośmy Boga o Miłosierdzie dla nich.

Dziś nad ranem zmarł ks. Prałat Stanisław Mszal, były proboszcz parafii Psary i nasz wieloletni Dziekan. Data pogrzebu nie jest jeszcze ustalona.

Próba naszej scholi dziecięcej w poniedziałek o godz. 17.00 w kawiarence.

Wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne życzenia Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku. Niech Pan Jezus i patronka dnia dzisiejszego Święta Boża Rodzicielka strzegą wszystkich dobrych zamiarów i pomogą doprowadzić do końca każde wasze dobre dzieło. Szczęść Boże wszystkim.