19Piątek, 19 kwietnia 2024Adolf, Leon, Tymon
niedziela, 27 marca 2016 Liczba wyświetleń: 980

Ogłoszenia - Wielkanoc 2016

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia, która do świąt Wielkanocnych przygotowywała. Dziękujemy za pięknie przygotowaną dekorację, za piękną liturgię. Harcerzom za pełnienie warty przy Grobie, a wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za bardzo liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.
Ogłoszenia - Wielkanoc 2016
Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Złożono na ten cel 2.468 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeżycia drogi krzyżowej w Niedzielę Palmową. Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w tej pięknej modlitwie.

W imieniu najuboższych parafian dziękujemy również za dary żywnościowe. Zebrano bardzo dużo żywności, którą parafialna Caritas rozdzieliła pomiędzy potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim. Wrażliwość serc całej naszej wspólnoty okazała się jak zawsze bardzo duża.

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Będzie to również I piątek miesiąca. Nie będzie specjalnej spowiedzi, ponieważ była tydzień temu spowiedź wielkopostna. Msza św. dla dzieci o 16.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia.

Od najbliższego piątku po przerwie wielkopostnej powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia od godz. 17.00 do 18.00. Na zakończenie koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza święta zbiorowa za zmarłych żegnanych w ostatnim czasie.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Targońska. Pamiętamy o niej w naszych modlitwach i prośmy o Miłosierdzie Boże.

Dokładnie rok temu, zaraz po Wielkanocy rozpoczynaliśmy w naszym kościele prace związane z renowacją wnętrza. Dziś dzieło to jest zakończone. Upiększamy świątynię tylko kolejnymi odnowionymi dziełami sztuki. Na święto dzisiejsze odnowiona została zabytkowa figurka Chrystusa Zmartwychwstałego, która stoi na ołtarzu i także kolejny zabytkowy krzyż, który adorowaliśmy w wielki Piątek.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Chrystusa dodaje nam otuchy i siły w pokonywaniu trudności codziennego życia i pomoże bardziej cenić każdą radość jaką nam życie przynosi.