16Wtorek, 16 kwietnia 2024Julia, Erwina, Benedykt
środa, 19 kwietnia 2017 Liczba wyświetleń: 816

Ogłoszenia - Wielkanoc 2017

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Złożono na ten cel 2.311 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie. W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy post nie obowiązuje.
Ogłoszenia - Wielkanoc 2017
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia, która do świąt Wielkanocnych przygotowywała. Dziękujemy za pięknie przygotowaną dekorację, za piękną liturgię. Harcerzom za pełnienie warty przy Grobie. Wszystkim za liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeżycia drogi krzyżowej w Niedzielę Palmową. Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w tej pięknej modlitwie.

Szczególnie serdecznie dziękujemy panu Leszkowi Siwkowi za nieodpłatne wypiekanie bochenków chleba, co tydzień zmienianych przy naszej wielkopostnej dekoracji przy ołtarzu.

W imieniu najuboższych parafian dziękujemy również za dary żywnościowe. Zebraną żywność parafialna Caritas rozdzieliła pomiędzy potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Składka na tacę będzie comiesięczną składką inwestycyjną. W zakrystii pozostało jeszcze do nabycia kilka ostatnich obrazów Matki Bożej Bolesnej.

Od najbliższego piątku po przerwie wielkopostnej powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia od godz. 17.00 do 18.00. Na zakończenie koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza święta zbiorowa za zmarłych żegnanych w ostatnim czasie.

Konferencja Episkopatu Polski, odpowiadając na apel papieża Franciszka apeluje do wszystkich Polaków o pomoc dla nękanych wojną mieszkańców Syrii. W naszej parafii można to zrobić składając dar do oznaczonej skarbony od dzisiaj aż do przyszłej niedzieli.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Chrystusa dodaje nam otuchy i siły w pokonywaniu trudności codziennego życia i pomoże bardziej cenić każdą radość jaką nam życie przynosi.