Święto Trzeciego Maja 2026
Trzeciego maja, w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny, wspominając 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
Wspólnej modlitwie przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Proboszcz Stanisław Bercal.
We Mszy św. wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz liczne reprezentacje pocztów sztandarowych trzebińskich przedszkoli, szkół, Straży Pożarnej, harcerzy i pszczelarzy. To wszystko pokazuje, że patriotyzm i pamięć o historii są nadal bardzo ważne dla wielu z nas.
Zdjęcia: www.foto-tomaszjanik.pl