24Środa, 24 kwietnia 2024Aleks, Grzegorz, Aleksander
czwartek, 26 kwietnia 2012 Liczba wyświetleń: 2379

ZMARŁ KSIĄDZ PRAŁAT STANISŁAW GAŁUSZKA

Z głębokim żalem ale i w nadziei zmartwychwstania powiadamiam, iż we czwartek, 26 kwietnia nad ranem odszedł do Pana śp. ks. prałat Stanisław Gałuszka. Wieloletni proboszcz parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Trzebini. Uroczystości pogrzebowe:  w poniedziałek 30 kwietnia - wprowadzenie ciała do kościoła o godz. 16.00 we wtorek 1 maja - Msza św. pogrzebowa i odprowadzenie na cmentarz parafialny o godz. 16.00 Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci! Zachęcamy do wpisywania się do Księgi pamiątkowej. Wpisy można przeglądać tutaj. Można też przypomnieć sobie słowa homilii pogrzebowej wygłoszonej przez ks. Marka Hajdyłę w czasie Mszy św.
ZMARŁ KSIĄDZ PRAŁAT STANISŁAW GAŁUSZKA

W poniedziałek ciało ks. Prałata zostało przywiezione przed kościół o godz. 15.00 i złożone w krypcie przedpogrzebowej, gdzie modliliśmy się do czasu wprowadzenia ciała do kościoła o godz. 16.00

Mszy św. o godz. 16.00 przewodniczył ks. Bp Tadeusz Pieronek, który jako kolega rocznikowy ks. Prałata wygłosił również homilię. Mszę współkoncelebrowało 51 kapłanów.  Po niej czuwaliśmy w kościele przy zmarłym do godz. 21.00

We wtorek przez cały dzień kościół był otwarty i czuwaliśmy przy zmarłym. O godz. 16.00 rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Szkodonia wspólnie z Bpem Janem Zającem. Mszę współkoncelebrowało 83 kapłanów. Homilię wygłosił ks. Marek Hajdyła. Po Mszy odprowadziliśmy ciało śp. ks. Prałata Stanisława na cmentarz parafialny, gdzie spoczął w grobowcu proboszczów trzebińskich, oczekując Dnia Zmartwychwstania.