03Piątek, 3 maja 2024Maria, Nina, Aleksander
niedziela, 21 kwietnia 2024 Liczba wyświetleń: 233

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

We wtorek Uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, we czwartek św. Marka Ewangelisty. Wszystkim solenizantom, w tym również naszemu wikariuszowi, księdzu Markowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.
Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

Dziś kończy się w Kościele 16 Tydzień Biblijny. Przypominamy, że w naszej parafii działa Krąg Biblijny, który zrzesza osoby pragnące głębiej poznać treść
i znaczenie Pisma św. Zawsze można do nich dołączyć. Spotkania odbywają się we wtorki po wieczornej Mszy św.

Zapraszamy młodzież na spotkania ewangelizacyjne w piątki o godz. 19.00 do domu parafialnego, a spotkania scholii dziecięcej w soboty o godz. 9.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły związane z obchodzonym dzisiaj dniem modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Jest też do nabycia ostatni, kwietniowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ. Pod chórem jest już do nabycia kolejny numer dwumiesięcznika „Historia Kościoła” w cenie 12 zł.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach kwietniowej składki inwestycyjnej. Ostatnio wykonaliśmy niezbędny remont części dachu i kominów nad kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej, wykonaliśmy też generalny remont jednego mieszkania na plebanii a najbliższym sporym wydatkiem będzie odnowienie zadaszonego podestu obok domu katechetycznego przed jubileuszem 25-lecia istnienia Fundacji św. Brata Alberta.

W ubiegłym tygodniu odeszły do Pana śp. Józefa Recka-Suder i Anna Owczarek-Zub. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.