27Sobota, 27 kwietnia 2024Felicja, Teofil, Zyta
wtorek, 26 marca 2024 Liczba wyświetleń: 291

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkiego Postu Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zgromadzimy się przy szkole podstawowej nr 8, skąd rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Zapraszamy by przyjść całymi rodzinami i włączyć się zarówno w śpiew jak i w niesienie krzyża. Prosimy też, by zabrać ze sobą świece.
Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkiego Postu Palmowa

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę obrzędy Triduum Sacrum będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria w tych dniach będzie nieczynna. W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i możliwość indywidualnej modlitwy do godz. 22.00. O godz. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale. W Wielki Piątek przez cały dzień indywidualna modlitwa przy Ciemnicy – od godz. 8.00. O godz. 10.00 modlitewne czuwanie dzieci. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15. O 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po zakończeniu Liturgii indywidualna modlitwa przy Grobie Bożym do północy. O 21.00 Gorzkie Żale, o 22.30 Droga Krzyżowa. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko nie spożywanie mięsa ale też tylko trzy posiłki w ciągu dnia.

W Wielką Sobotę czuwanie przy Bożym Grobie od godz. 8:00. Poświęcenie pokarmów przed wejściem głównym do kościoła od godz. 9.00 do 13.00, co pół godziny. Jeżeli będzie brzydka pogoda poświęcenie będzie wewnątrz kościoła. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00 rozpocznie się od poświęcenia ognia przed wejściem głównym i zakończy się procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy by na liturgię Wielkiej Soboty przynieść ze sobą świece.

W Niedzielę Wielkanocną Msze św. jak w każdą niedzielę. W poniedziałek drugi dzień Wielkanocy. Msze św. również jak w niedziele.

Parafialny zespół Caritas informuje, że rozdawanie paczek dla najuboższych będzie w najbliższy wtorek o godz.15.00.

W zakrystii jest do nabycia kilka ostatnich numerów miesięcznika dla najmłodszych „Staś”, a pod chórem można nabyć „Gościa Niedzielnego”.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zygmunt Smaroń i Maria Pająk. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.