2017-07-28
W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
- we wtorek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
- w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
- we czwartek – wspomnienie świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Już po raz trzeci z naszego dekanatu wyruszy samodzielna grupa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 7 do 11 sierpnia. Zapisy odbędą się od 1 do 6 sierpnia przy naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do duchowego i fizycznego wysiłku. Szczegółowe informacje na plakacie.

W czwartek papież Franciszek zatwierdził dekret Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych dotyczy cudu za wstawiennictwem służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Oznacza to, że jedyną kwestią, która pozostała byśmy cieszyli się nową błogosławioną to ustalenie daty jej beatyfikacji. Służebnica Boża Hanna Chrzanowska urodziła się w 1902                w Warszawie, była wybitną pielęgniarką oraz wychowawczynią pielęgniarek i położnych, represjonowaną przez komunistów, a także prekursorką pielęgniarstwa rodzinnego. Zmarła w opinii świętości w Krakowie w 1973. Jej pogrzeb prowadził kard. Karol Wojtyła.

Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca, ofiara na tacę będzie „lipcową składką inwestycyjną”. Dobiega końca pierwszy bardzo trudny i czasochłonny etap czyszczenia dachu na kościele, przed nami prace przygotowawcze do malowania dachu.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Henryka Jewuła. Polecajmy go w naszych modlitwach Miłosierdziu Bożemu.