::: Dziś piątek, 19 lipca 2019 r, imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego .

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

2019-05-08
Trwamy w radosnym okresie Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgiczny okres wielkanocny trwać będzie do Niedzieli Zesłania Ducha świętego, czyli w tym roku do 9 czerwca.

W tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Jakuba Apostoła, a we środę przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, drugiego patrona naszej parafii. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Wieczorna Msza św. będzie sumą odpustową, po której odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła, zakończoną modlitwą przy ołtarzu św. Stanisława. Będzie to również dzień imienin naszego ks. Proboszcza. Pamiętajmy o nim w tym dniu w naszych modlitwach. Tego dnia również w katedrze wawelskiej odbędą się święcenia diakonatu.

W przyszłą niedzielę uroczystość I Komunii św. dla dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej. Na Mszy św. o godz. 9.30 grupa osiemnaściorga dzieci przyjmie po raz pierwszy Chrystusa obecnego w Eucharystii. Spowiedź dla nich oraz ich rodzin w sobotę o godz. 9.00

Dziś rozpoczyna się w Kościele 11 Tydzień Biblijny. Przypominamy, że w naszej parafii działa Krąg Biblijny, który zrzesza osoby pragnące głębiej poznać treść i znaczenie Pisma św. Cały czas można do tej wspólnoty dołączyć.

Dziś również rozpoczyna się ostatni przed wakacjami kurs przedmałżeński. Pierwsza katecheza o godz. 14.30 w Sali w Domu Parafialnym.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Spotkanie Róż Różańcowych wyjątkowo po Mszy św. o godz. 8.00.

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Edward Dąbrowski. Prośmy dla niego o Miłosierdzie Boże.

Odwiedzono 17532015 razy