Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu

2008-02-09

Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych. Przypominamy, że pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście lub udział w Gorzkich Żalach wiąże się z możliwością uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach.

• Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 9.30 spotkanie dla Róż Różańcowych, a o godzinie 17.00 katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sali nad kaplicą.
  • Jutro przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Jest to dzień szczególnej duchowej solidarności z ludźmi chorymi i okazja do obudzenia naszej większej wrażliwości na cierpienie innych.
  • Dzisiaj pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Prosimy, aby na Gorzkich Żalach zajmować miejsca stronami: kobiety po prawej stronie, a mężczyźni po lewej. Zwrotki poszczególnych części tego nabożeństwa śpiewamy na przemian. Starajmy się jak najgłębiej wniknąć w treść tego pięknego, tradycyjnego nabożeństwa wielkopostnego.
  • Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15, a dla młodzieży o 18.45.
  • W sobotę swoje imieniny obchodzi siostra Danuta – organistka. Z tej okazji życzymy siostrze wielu łask Bożych, błogosławieństwa w życiu zakonnym i w posłudze dla naszej wspólnoty. Także wszystkim pozostałym solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.
  • W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Witold Skomski . Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach i prośmy o Miłosierdzie Boże.