::: Dziś wtorek, 17 września 2019 r, imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza .
The current character set is: latin2

2011-09-21

We czwartek – święto Narodzenia NMP;

W piątek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;

Tradycyjna pielgrzymka rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie miała miejsce w najbliższą sobotę. W zakrystii można zapisywać się na wspólny wyjazd autokarem.  Koszt wyjazdu 20 zł za małżeństwo (dzieci jadą bezpłatnie).

Jutro po wieczornej Mszy św. pierwsza powakacyjna zbiórka ministrantów. Ks. Tomasz zaprasza również wszystkich chłopców z klas trzecich i starszych do przygotowania się do podjęcia służby przy ołtarzu. Bardzo prosimy zatem rodziców by podjęli ze swoimi synami rozmowę na ten temat. Zaangażowanie się we wspólnocie ministrantów może być ważnym sposobem kształtowania zdrowej i mądrej postawy życiowej młodego człowieka.

Wznawia również działalność dziecięca schola GENEZARET. Siostra Katarzyna zaprasza na próby w soboty o godz. 10.00. Tu również mile widziane są nowe twarze, zarówno dziewcząt jak i chłopców. Na pierwsze powakacyjne spotkanie chóru LAUS DEO zapraszamy w najbliższy wtorek, po wieczornej Mszy św.

Przypominamy, że po wakacjach niedzielna Msza św. wieczorna odprawiana jest o godz. 18.00 i powraca Msza św. o 12.15.

W tym tygodniu odbywają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium MB w Płokach. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie. We wtorek zaproszeni są nauczyciele, we środę wdowy i wdowcy, we czwartek Róże Różańcowe, w piątek młodzież a w sobotę dzień chorych. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych nabożeństwach. Tradycyjnie już członkowie Róż Żywego Różańca udadzą się do Płok pieszo. Wyjście pielgrzymki sprzed kościoła we czwartek o godz. 16.00. Na powrót pielgrzymów do Trzebini zamówimy autokar. Bardzo prosimy o zgłaszanie swojego udziału w pielgrzymce w zakrystii.

W przyszłą niedzielę spotkanie Róż Różańcowych w kaplicy MB Częstochowskiej po Mszy świętej  o godz. 9.30.

Wzorem lat ubiegłych w przyszłą niedzielę tradycyjna zbiórka do puszek na podręczniki i przybory szkolne dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.

Wznawiamy również ukazywanie się naszego parafialnego biuletynu „Bliżej Apostołów” Przy wyjściach można zabrać do domów najnowszy numer. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej, by w swoim odbiorze i ocenie rzeczywistości nie polegać jedynie na tym co podaje telewizja i prasa komercyjna.