Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

2013-04-28

w poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dra Kościoła;

we czwartek – św. Atanazego, bpa i dra Kościoła;

w piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Msza św. o godz. 11.00 z udziałem władz naszego miasta będzie uroczystą modlitwą za naszą Ojczyznę. Będzie to również I piątek miesiąca maja. Okazja do spowiedzi będzie w tym dniu przed każdą Mszą św. i w trakcie Mszy świętych. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika. Wyjazd do chorych w tym dniu od godz. 9.00

W przyszłą niedzielę, w przededniu tegorocznych matur zapraszamy wszystkich maturzystów na Mszę św. o godz. 12.15, aby wspólnie prosić Boga o dobre wyniki egzaminu dojrzałości.

We środę rozpoczęcie nabożeństw majowych. W tym roku nastąpi zmiana godzin odprawiania majówek. Jak co dzień Msza św. wieczorna o godz. 18.00 i po Mszy św. nabożeństwo majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i śpiew litanii loretańskiej.

W dalszym ciągu apelujemy o składanie darów dla potrzebujących. Najbardziej potrzebny jest makaron, cukier, mąka i olej.

Ks. Kustosz Sanktuarium MB w Płokach zaprasza w sobotę 4 maja na żywą lekcję historii, która będzie teatralną rekonstrukcją potyczki z Powstania Styczniowego. Początek o godz. 12.00. Najpierw Msza św. w kościele a potem inscenizacja na błoniach obok kościoła. Szczegóły na plakatach.

W ubiegły piątek modlitwą na cmentarzu rozpoczęliśmy obchód pierwszej rocznicy śmierci ks. Prałata Stanisława Gałuszki. Dzisiaj o godz. 16.00 odprawimy pod przewodnictwem ks. Bpa Tadeusza Pieronka Mszę św. za spokój jego duszy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Dzisiejszy 16 stronicowy biuletyn „Bliżej Apostołów” w całości poświęcony jest osobie księdza Prałata.