Msze Święte:

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Niedziela:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
18:00
::: Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny .
Untitled Document
The current character set is: latin2 powiększ

Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła Trójcy Przenajświętszej


2013-05-30
W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wzorem roku ubiegłego pójdziemy ulicą Piłsudskiego w stronę rynku a następnie ulicą Młoszowską i Starowiejską powrót do kościoła. Tematyka ołtarzy będzie związana z treścią roku wiary, a konkretnie będzie to akt strzelisty: Wierzę w Ciebie Boże żywy, w Trójcy jedyny prawdziwy, wierzę w coś objawił Boże, twe Słowo mylić nie może. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy: Ołtarz pierwszy u
Państwa Zająców przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy
Piłsudskiego i przyległych.
Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i
przyległych.
Ołtarz trzeci u Państwa Dyląg i Kanczak na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy ZWM i
starych osiedli.
Ołtarz czwarty u Państwa Strózików z Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara,
Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych. 

Do oznaczonej skarbony można dziś złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało. Procesja Bożego Ciała to publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa pod postacią chleba i wina. Nie powinno więc na niej nikogo zabraknąć. Prosimy zwłaszcza orkiestrę, strażaków, osoby do świec i sztandarów, dzieci komunijne i rocznicowe, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonków.

Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła, a po nim Msza św. o Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty będzie we środę po wieczornej Mszy św.

Od pierwszej niedzieli czerwca niedzielna wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 19.00 i tak będzie do końca sierpnia. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele i święta o godz. 18.30. Tylko w Oktawie Bożego Ciała o 17:30.

W najbliższy poniedziałek i wtorek egzaminy przed Bierzmowaniem, a próby liturgiczne we środę oraz 3 i 4 czerwca. Bierzmowanie w naszej parafii będzie 12 czerwca.

W sobotę, 1 czerwca wizyta w Komunią św. u chorych od godz.9.00.

W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie zbieraną raz w roku składką na sprzątanie naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Jarosław Trębacz, Maria Jagiełło, Julian Ciapała, Zdzisław Langer i Katarzyna Kosyrz. Prośmy dla nich o Boże Miłosierdzie.

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: We środę - wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej; we czwartek Boże Ciało; w piątek – święto
Nawiedzenia NMPCzytano 843 razy.
Powrót Do góry
 
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 1, 32-540 Trzebinia poczta@parafia.trzebinia.pl

Odwiedzono 17550281 razy

Projektowanie stron www dla parafii