Msze Święte:

Dni powszednie:
7:00, 18:00

Niedziela:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
18:00
::: Dziś sobota, 20 lipca 2019 r, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny .
Untitled Document
The current character set is: latin2 powiększ

Ogłoszenia - 10 Niedzieka Zwykła


2013-06-12

W liturgii w tym tygodniu

- wponiedziałek – bł. Bogumiła, bpa;

- we wtorek – św. Barnaby apostoła;

- we czwartek – św. Antoniego z Padwy;

- w sobotę – bł. Jolanty;

We środę o godz. 18.00 uroczyste udzielenie Sakramentu Bierzmowania.


W najbliższym czasie czeka nas uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Będzie ono miało miejsce 12 czerwca (środa) o godz. 18.00. Ostatni etap przygotowania naszej młodzieży to będzie triduum liturgiczne od dzisiaj (godz. 19.00) do wtorku. Spowiedź dla kandydatów i ich rodzin oraz świadków we wtorek o godz. 17.00. Bardzo serdecznie zapraszamy we środę nie tylko rodziny bierzmowanych ale wszystkich parafian. Sakramentu udzieli nowy biskup pomocniczy naszej diecezji, ks. bp Grzegorz Ryś. Będzie u nas po raz pierwszy, zatem powinniśmy go w Trzebini godnie przywitać.

W tym roku szkoła podstawowa nr 8 w Trzebini im. Jana Pawła II obchodzi swoją 20 rocznicę istnienia. Uroczystości w szkole odbędą się w najbliższy piątek, a Msza św. w intencji uczniów, grona pedagogicznego i pracowników administracyjnych szkoły odbędzie w najbliższą niedzielę  o godz. 11.00.

Duszpasterstwo oazowe dzieci i młodzieży naszej Archidiecezji zaprasza dzieci po klasie V szkoły podstawowej na wakacyjne rekolekcje oazowe w drugiej połowie lipca tego roku. Zachęcamy rodziców do rozważenia wysłania swoich pociech na wakacje na oazę. Może to stać się początkiem wspólnoty oazowej w naszej parafii. Szczegóły w dzisiejszym biuletynie.

Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św. W piątki w ramach popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu a  w niedziele przed wieczorną Mszą św, czyli o 18.30.

Bóg zapłać za ofiary składane na sprzątanie naszej świątyni. Zebrano na ten cel 12.081 złotych. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka na
tacę będzie czerwcową składką inwestycyjną.

Ognisko dla ministrantów i kandydatów na ministrantów oraz ich rodziców odbędzie się w najbliższą sobotę od godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Od tego tygodnia zawieszamy na okres wakacji czwartkowe dyżury parafialnej CARITAS. Dziękujemy przy tej okazji paniom, które przez cały rok służyły
potrzebującym przy wydawaniu darów, a także wszystkim darczyńcom wspierającym tę działalność. Serdeczne Bóg zapłać!

Dzisiaj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach do grona błogosławionych zostaną dołączone dwie Polki: Matka Małgorzata Szewczyk Założycielka sióstr Serafitek oraz Zofia z Maciejowskich Czeska, Założycielka Sióstr Prezentek.

Minionej nocy miało miejsce włamanie do kościoła księży Salwatorianów. Została zniszczona otoczona naszym kultem figura Matki Bożej Fatimskiej. Dziś o 15.00 w sanktuarium będzie miało miejsce nabożeństwo ekspiacyjne za zniszczenie figury.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Dariusz Paluch i Irena Płatek. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.Czytano 637 razy.
Powrót Do góry
 
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 1, 32-540 Trzebinia poczta@parafia.trzebinia.pl

Odwiedzono 17549934 razy

Projektowanie stron www dla parafii