2013-07-04

W liturgii w tym tygodniu:

- we środę – św. Tomasza Apostoła;

- we czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej na Wawelu;

- w piątek I Piątek miesiąca. Z racji wakacji nie będzie specjalnej Mszy dla dzieci. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

- w sobotę – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; Wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

Dzisiaj przez cały dzień czcimy naszych Patronów św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Atrakcją tego dnia będzie oprócz tradycyjnych straganów, zaraz po procesji również darmowa dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, okazja do skosztowania lodów. Po południu zaś od 15.00 spotkanie wszystkich parafian w plebańskim ogrodzie. Program spotkania w Internecie i w Biuletynie.

Od dzisiaj aż do końca sierpnia nie będzie niedzielnej Mszy św. o godz. 12.15 a wieczorna niedzielna Msza św. jest o godz. 19.00.

Dzisiaj również wyszedł ostatni przed wakacjami numer parafialnego tygodnika Bliżej Apostołów. Jest więc okazja by serdecznie podziękować całej redakcji naszego pisma za trud i zaangażowanie. Szczególne podziękowania należą się braciom Wojciechowi i Bartłomiejowi Hajdukom, bo to oni co tydzień redagują i składają całość gazety. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Helena Jurczyk, Felicja Musiał, Józef Kądziołka i Ryszard Pomper. Prośmy dla niego o Miłosierdzie Boże. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..