19Czwartek, 19 września 2024Konstancja, Emilia, Julian
niedziela, 8 września 2024 Liczba wyświetleń: 256

W liturgii w tym tygodniu: W piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Po wieczornej Mszy św. tradycyjna procesja na górę Bożniową pod krzyż jubileuszowy. W tym roku prosimy nie przynosić suchych bukietów poświęconych w Święto Matki Bożej Zielnej, bo zbyt ryzykowne byłoby rozniecanie ognia przy obecnym stanie ściółki.

W przyszłym tygodniu rozpoczniemy przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W najbliższą niedzielę o godz. 18.00 rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje dla klas VI, VII i VIII. W poniedziałek i we wtorek na Mszy wieczornej o godz. 18.00 spotkania rekolekcyjne. Na zakończenie rozprowadzone zostaną nowe indeksy. Koszt indeksu niezmiennie 5 zł.

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy ministrantów i wszystkich chętnych do służby liturgicznej na spotkanie w piątek o godz. 17.00. Spotkania scholi dziecięcej w soboty o 9.00, grupy oazowej w piątek po Mszy wieczornej.

Wznawiamy też spotkania Kręgu Biblijnego. Będą się odbywać we wtorki o godz. 18.30. Pierwsze spotkanie 10 września.

Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę na Sycylię odbędzie się we środę (11 września) o godz. 19.00 w kawiarence. Prosimy o wpłatę 50 zł na koszty wspólnego dojazdu do lotniska.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie składką inwestycyjną. Trwają przygotowania do prac związanych z remontem płyty przed kryptą i schodów.

Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii można nabyć pismo STAŚ oraz a pod chórem nowy numer miesięcznika historycznego Gościa Niedzielnego. W nim ciekawe informacje o odniesieniu papieża Piusa XII wobec III Rzeszy i sytuacji Stolicy Apostolskiej wobec dramatu II wojny światowej.

W przyszła niedzielę na Mszy o 9.30 przeżywać będziemy 100-lecie trzebińskiego hufca ZHP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji harcerzy.

We środę odbyło się posiedzenie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Ustalono nowy porządek nabożeństw wobec zmniejszającego się zespołu duszpasterskiego. Będzie obowiązywał od nowego roku. Protokół z posiedzenia Rady zamieszczony jest w dzisiejszym Biuletynie. Prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

Informujemy, że zamawianie intencji mszalnych na rok 2025 rozpocznie się w przyszłą niedzielę.

W ubiegłym tygodniu odeszli od nas śp. Wiktoria Rejdych, Stanisława Sławińska i Mirosław Bernaś. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.