19Wtorek, 19 marca 2024Józef, Bogdan, Marek

"Przez święte chorych namaszczenie i modlitwę kapłanów cały Kościół poleca chorych cierpiącemu i uwielbionemu Panu, aby ich podźwignął i zbawił; a nadto zachęca ich, aby łącząc się dobrowolnie z męką i śmiercią Chrystusa, przysparzali dobra Ludowi Bożemu..." (Sobór Watykański II, Lumen Gentium 11)

Duszpasterze odwiedzają chorych z Komunią świętą co miesiąc w pierwszą sobotę miesiąca od godz. 9:00. Tych chorych należy zgłaszać w zakrystii. W razie potrzeby duszpasterze udzielają sakramentów chorym i starszym (spowiedź, namaszczenie, Komunia święta) po zgłoszeniu przez rodzinę.

Jesienią każdego roku odbywa się w naszej parafii tzw. Parafialny Dzień Chorego. To okazja do wspólnej modlitwy chorych i starszych wiekiem ze swoimi Duszpasterzami. Na Mszy św. jest możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Po zakończonej modlitwie w kościele chorzy spotykają się ze swoimi Kapłanami w parafialnej kawiarence.