19Wtorek, 19 marca 2024Józef, Bogdan, Marek

„Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania: Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie”. (Katechizm Kościoła Katolickiego 1213)

Sakrament Chrztu Świętego sprawowany jest w naszej parafii w III niedzielę miesiąca, a także w I Dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia) oraz I Dzień Świąt Wielkanocnych podczas Mszy św. o godz. 11:00. Na prośbę rodziców Sakrament Chrztu może być udzielony także w innym, niż podane, terminie.

Aby ochrzcić dziecko należy przedstawić:

Rodzice i chrzestni zobowiązani są do uczestniczenia w katechezie przedchrzcielnej, która odbywa się zawsze w piątek poprzedzający niedzielę chrztu po wieczornej Mszy św. w kościele (ok. godz. 18:30).