02Czwartek, 2 lutego 2023Maria, Mirosław, Joanna
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 29 stycznia 2023

Ogłoszenia - 4 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Jana Bosco, we czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Przed wieczorną Mszą św. zapraszamy do wspólnego kolędowania z naszym zespołem muzycznym Boski Sqad. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

środa, 25 stycznia 2023

Ogłoszenia - 3 Niedziela Zwykła

Dziś w całym Kościele Katolickim rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Franciszka Salezego, we środę – święto Nawrócenia św. Pawła, we czwartek – świętych Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu. W przyszłym tygodniu Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie świec gromnicznych. Jeśli ktoś nie ma gromnicy, można ją nabyć w zakrystii.

niedziela, 15 stycznia 2023

Ogłoszenia - 2 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek – św. Antoniego, opata, we czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa w sobotę – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

poniedziałek, 9 stycznia 2023

Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej.

sobota, 7 stycznia 2023

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022/2023, część 3

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na tegoroczną wizytę duszpasterską. Poniżej publikujemy plan odwiedzin kolędowych na kolejny tydzień stycznia 2023 r.

niedziela, 1 stycznia 2023

Ogłoszenia - Nowy Rok 2023

Przed nami ostatni tydzień okresu Bożego Narodzenia. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę. Po każdej Mszy będzie można zabrać do swoich domów poświęconą kredę i kadzidło, by w domach przedłużyć radość Objawienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego, która kończy czas liturgicznej radości z Narodzenia Chrystusa. Tradycyjnie jednak kolędy będziemy śpiewać do święta Matki Bożej Gromnicznej.

sobota, 31 grudnia 2022

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022/2023, część 2

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń na tegoroczną wizytę duszpasterską. Poniżej publikujemy plan odwiedzin kolędowych na pierwszy tydzień stycznia 2023 r.

niedziela, 25 grudnia 2022

Ogłoszenia - Boże Narodzenie

W liturgii w tym tygodniu: jutro drugi dzień Świąt Narodzenia Pańskiego, święto św. Szczepana. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. We wtorek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, we środę świętych Młodzianków, a przyszła Niedziela to uroczystość św. Bożej Rodzicielki. Tego dnia powitamy Nowy Rok 2023. W sobotę wieczorem o godz. 17.00 uroczyste nieszpory na zakończenie starego roku. Podziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro z Jego ręki otrzymane i przeprosimy za wszelkie zło z naszej strony. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

niedziela, 25 grudnia 2022

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022/2023

Tegoroczna wizyta duszpasterska odbywa się w zmienionej formie - Kapłani odwiedzą tylko te rodziny, które wyraziły takie życzenie.

niedziela, 18 grudnia 2022

Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu

Wchodzimy dzisiaj w ostatni tydzień Adwentu. Dzisiaj harcerze trzebińscy przekażą naszej parafii Betlejemskie Światełko Pokoju. Można je zabierać do swoich domów, gdzie powinno zapłonąć na wigilijnym stole. Można to zrobić do wigilii do godz. 10.00. Jest też okazja by wesprzeć naszą młodzież. Przy ołtarzu można dostać sianko na stół wigilijny. Ofiary przy tym złożone posłużą młodym zorganizowanym w naszym duszpasterstwie na wspólny wakacyjny wyjazd.

poniedziałek, 12 grudnia 2022

Ogłoszenia - 3 Niedziela Adwentu

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Łucji, we środę św. Jana od Krzyża.

Przez cały Adwent zapraszamy wszystkich na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

niedziela, 4 grudnia 2022

Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we środę – św. Ambrożego, patrona pszczelarzy;
- we czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Wieczorna Msza św. w tym dniu sprawowana będzie, zgodnie z tradycją w intencji kupców trzebińskich. Tego dnia między 12.00 a 13.00 godzina łaski dla świata. Kościół w tym czasie będzie otwarty i jest możliwość indywidualnej modlitwy czczącej Matkę Najświętszą. Święto Niepokalanego Poczęcia to również święto cudownego medalika. W tym dniu na Mszy św. o 18.00 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy krótkie spotkanie z rodzicami. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

niedziela, 27 listopada 2022

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej, która przez jeden dzień będzie gościć w jednym z domów naszej parafii. Prosimy, aby dzieci wykonały i od jutra przynosiły na roraty lampiony. Rodziców i dziadków prosimy by im w tym pomogli.

niedziela, 20 listopada 2022

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – święto Ofiarowania NMP, we wtorek św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, w piątek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone zostaną opłatki na wigilię Bożego Narodzenia. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia. Ofiary składane przy opłatkach są wynagrodzeniem dla pracowników kościoła za całoroczną pracę.

niedziela, 13 listopada 2022

Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej; w piątek – bł. Karoliny Kózkówny;
- przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

niedziela, 6 listopada 2022

Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w piątek – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, nasze Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Jak co roku, składka zbierana na tej Mszy św. będzie zasilała „Fundusz Marcinowy”, z którego od wielu lat pomagamy osobom potrzebującym. Zachęcamy do ofiarności. Na najbliższy piątek Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych dla całej Archidiecezji.

niedziela, 30 października 2022

Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. O 14.30 zgromadzimy się przy wejściu głównym na cmentarz parafialny, skąd rozpoczniemy procesję żałobną i przejdziemy na cmentarz komunalny, modląc się za zmarłych. Po procesji o 15.00 Msza święta na cmentarzu komunalnym.

niedziela, 23 października 2022

Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu w piątek wspomnienie św. Szymona i Judy Tadeusza. Przyszła niedziela to Uroczystość poświęcenia kościoła.