22Piątek, 22 września 2023Maria, Cezary, Tymoteusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
środa, 20 września 2023

Podwyższenie Krzyża Świętego 2023

Wieczorna Msza święta z adoracją Krzyża i modlitewna procesja na Górę Bożniową to tradycyjne obchody święta Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii.

niedziela, 17 września 2023

Ogłoszenia - 24 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki;
- we środę – pierwszych męczenników koreańskich;
- we czwartek – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
- w sobotę – św. Ojca Pio;

poniedziałek, 11 września 2023

Ogłoszenia - 23 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
We środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek Święto Podwyższenia Krzyża świętego. Wieczorem na Mszy św. adoracja krzyża, na wzór adoracji wielkopiątkowej, a po Mszy św. tradycyjna procesja ze świecami na górę Bożniową pod krzyż jubileuszowy. Prosimy o przyniesienie bukietów poświęconych w Święto Matki Bożej Zielnej. W piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, w sobotę św. Korneliusza i Cypriana.

poniedziałek, 4 września 2023

Ogłoszenia - 22 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w Płokach. Naszym udziałem w odpuście będzie piesza pielgrzymka do Płok, szczególnie spośród Róż Różańcowych. Wyjście sprzed naszego kościoła o godz. 16.00. Prosimy o załatwienie swojego powrotu z Płok we własnym zakresie.

poniedziałek, 28 sierpnia 2023

Ogłoszenia - 21 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek – wsp. Św. Augustyna bpa, we wtorek wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

poniedziałek, 21 sierpnia 2023

Ogłoszenia - 20 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek – św. Piusa X papieża;
- we wtorek - wspomnienie Matki Bożej Królowej;
- we czwartek – św. Bartłomieja, Apostoła; Dzień imienin naszego Pana Kościelnego;
- w sobotę - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
Solenizantom całego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

poniedziałek, 14 sierpnia 2023

Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
- w poniedziałek – św. Maksymiliana Kolbe, męczennika;
- we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia Panny Marii. Msze św. w naszym kościele jak w niedziele. Na początku każdej liturgii poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy do pielęgnowania tego zwyczaju jako wyrazu wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi.
- we czwartek – św. Jacka, kapłana;

niedziela, 6 sierpnia 2023

Ogłoszenia - 18 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek – św. Dominika, kapłana;
- w środę - św. Teresy od Krzyża, patronki Europy;
- w czwartek – św. Wawrzyńca, męczennika;
- w piątek – św. Klary;
- w przyszły wtorek – 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie bukietów ziół i kwiatów. Zachęcamy do pielęgnowania tego starego zwyczaju święcenia wiązanek kwiatów i ziół, jako znaku wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi. Oczywiście najpiękniejsze bukiety to kwiaty z naszych łąk i ogrodów.

poniedziałek, 31 lipca 2023

Ogłoszenia - 17 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli
- we wtorek - św. Alfonsa Marii Liguoriego, kapłana;
- w piątek – św. Jana Vianney’a, kapłana;

sobota, 22 lipca 2023

Ogłoszenia - 16 Niedziela Zwykła

Dziś po każdej Mszy św. poświęcone zostaną samochody na przykościelnym parkingu, a przez cały dzień można składać ofiary w ramach akcji: „Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km”, jako wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu. Ofiary można składać do oznaczonej skarbony. Posłużą one na zakup środków transportu dla misjonarzy.

niedziela, 9 lipca 2023

Ogłoszenia - 14 Niedziela Zwykła

W lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 12:15, a niedzielna Msza św. wieczorna odprawiana jest o godz. 19:00.

niedziela, 2 lipca 2023

Ogłoszenia - 13 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Tomasza Apostoła; we wtorek– rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, we czwartek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w sobotę – św. Jana z Dukli, kapłana.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 12:15, a niedzielna Msza św. wieczorna odprawiana jest o godz. 19:00. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie od poniedziałku do piątku bezpośrednio po wieczornej Mszy św. W soboty, niedziele i święta nieczynna.

poniedziałek, 26 czerwca 2023

Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła ODPUST PARAFIALNY

W liturgii w tym tygodniu: we czwartek liturgiczne wspomnienie św. Piotra i Pawła. Msze św. u nas o 7.00, 9.00 i 18.00. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

Dzisiaj przez cały dzień czcimy naszych Patronów św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie Mszy o godz. 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia. W czasie wakacji, czyli w lipcu i sierpniu niedzielna Msza św. wieczorna będzie o godz. 19.00

poniedziałek, 19 czerwca 2023

Ogłoszenia - 11 Niedziela Zwykła

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim którzy licznie gromadzili się na Mszy i procesji w ramach Oktawy Bożego Ciała.

W tym tygodniu we środę wspomnienie. św. Alojzego Gonzagi, w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Solenizantom tego dnia, wszystkim Janom i Janinom składamy serdeczne życzenia imieninowe.
- w najbliższą niedzielę odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia.
Po południu tradycyjny odpustowy festyn w parafialnym ogrodzie. Od godziny 15.00 atrakcje dla dzieci i nie tylko. O godz. 16.00 bigos proboszcza. Udział zapowiedzieli nasi strażacy, grupa ratownicza GOPR oraz zespół muzyczny Boski Squad i schola dziecięca. Będą lody i okazja do spotkania wszystkich parafian. Bardzo prosimy o przygotowanie na tę okazję ciast drożdżowych oraz domowego smalcu. Dary można przynosić już w sobotę po południu na plebanię od strony podwórka.

niedziela, 11 czerwca 2023

Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek św. Antoniego z Padwy, we środę bł. Michała Kozala, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Serdeczne podziękowania kierujmy do wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia tegorocznej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy osobom które przygotowywały ołtarze, rodzicom za liczny udział dzieci, Policji za zapewnienie bezpieczeństwa na całej trasie, wszystkim za liczny i rozmodlony udział w tej wyjątkowej modlitwie.
Serdeczne podziękowania również za złożone ofiary na budowę ołtarzy. Zebrano ogółem 1.819 zł.

niedziela, 4 czerwca 2023

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

W liturgii w tym tygodniu: We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 uroczysta suma po której rozpoczniemy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15. Trasa procesji jak w ubiegłe lata. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy.

poniedziałek, 29 maja 2023

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna. We środę święto Nawiedzenia Matki Bożej, we czwartek święto Chrystusa Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie świętych męczenników afrykańskich;
- We środę na Mszy wieczornej uczniowie klas ósmych naszej parafii przyjmą sakrament bierzmowania. Udzieli go ks. Infułat Bronisław Fidelus. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek o godz. 16:00.

niedziela, 21 maja 2023

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna (Wniebowstąpienie)

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we środę wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nareusza. Będzie to również Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.