18Poniedziałek, 18 października 2021Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
sobota, 20 lutego 2021

Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu

Przez cały Wielki Post Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Wcześniej Msza św. o godz. 16.30. Prosimy, aby na Gorzkich Żalach zajmować miejsca stronami: kobiety po prawej, południowej stronie, a mężczyźni po stronie lewej, czyli północnej. Poszczególne części tego nabożeństwa śpiewamy na przemian.

niedziela, 14 lutego 2021

Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św.

W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem przed południem o godz. 7.00 i 9.00, a po południu o 16.00, 17.00 i 18.00. W dalszym ciągu obowiązują przepisy ograniczające liczbę wiernych w kościele. Kto nie czuje się na siłach by w ten mroźny czas przyjść na Mszę św. niech modli się w domu. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

niedziela, 7 lutego 2021

Ogłoszenia - 5 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we środę – św. Scholastyki, we czwartek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.30 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

Redakcja biuletynu parafialnego „Bliżej Apostołów” apeluje do właścicieli firm i usługodawców o rozważenie możliwości umieszczania na łamach gazety swojej reklamy. Pomoże to w dalszym płynnym finansowaniu wydawania biuletynu.

niedziela, 31 stycznia 2021

Ogłoszenia - 4 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 i 18.00. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W piątek – wspomnienie św. Agaty.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16:00, po czym o godz. 16:30 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi i wieczorna Msza św. Przypominamy o możliwości odwiedzenia osób starszych i chorych z sakramentem pokuty i Eucharystii w domu, po uprzednim indywidualnym ustaleniu terminu.

We czwartek, który będzie pierwszym czwartkiem miesiąca, po wieczornej Mszy św.  adoracja Najświętszego Sakramentu.

niedziela, 24 stycznia 2021

Ogłoszenia - 3 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła, we wtorek – świętych Tymoteusza i Tytusa, we czwartek św. Tomasza z Akwinu. W przyszłym tygodniu Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie świec gromnicznych. Jeśli ktoś nie ma gromnicy, można ją nabyć w zakrystii.

Do końca stycznia jest możliwość zgłoszenia się na katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Można to zrobić telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Potrzebne dane znajdują się na naszej stronie internetowej.

niedziela, 17 stycznia 2021

Ogłoszenia - 2 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa w czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Za dwa tygodnie będzie Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. W zakrystii można już zaopatrzyć się w świece gromniczne, jeśli ktoś nie ma gromnicy w domu.

Przypominamy, że przez cały czas jest możliwość odwiedzenia z Komunią św. osoby starszej lub chorej w domu, po uprzednim indywidualnym ustaleniu terminu.

niedziela, 10 stycznia 2021

Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej.

Za tydzień 3 niedziela miesiąca. Składka będzie styczniową składką inwestycyjną. Posłuży finansowaniu naszych parafialnych inwestycji w rozpoczętym nowym roku.

Poniedziałek, 4 stycznia 2021

Ogłoszenia - 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

Przed nami ostatni tydzień okresu Bożego Narodzenia. We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Po każdej Mszy będzie można zabrać do swoich domów poświęconą kredę i kadzidło by w domach przedłużyć radość Objawienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego, która kończy czas liturgicznej radości z Narodzenia Chrystusa. Tradycyjnie jednak kolędy będziemy śpiewać do święta Matki Bożej Gromnicznej.

W tym miesiącu wyjątkowo, spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic będzie w Święto Trzech Króli, po Mszy o 9.30.

We środę, w święto Trzech Króli tradycyjnie druga składka na ogrzewanie naszej świątyni.

niedziela, 27 grudnia 2020

Ogłoszenia - Uroczystość Świętej Rodziny

W tym tygodniu zakończymy Stary Rok. We czwartek o godz. 17:00 odprawimy dziękczynne nieszpory. Podziękujemy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach Msza św. koncelebrowana.

W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Powitamy Nowy 2021 rok. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Pozostałe Msze jak w niedziele. Dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz. 16.30.

środa, 23 grudnia 2020

SŁUCHOWISKO BOŻONARODZENIOWE 2020

Zachęcamy do odsłuchania słuchowiska bożonarodzeniowego pt. "Gospoda Shalom" przygotowanego przez parafialną Grupę "Misterium" według scenariusza Marcina Kobierskiego.Plik ze słuchowiskiem można pobrać tutaj.

niedziela, 20 grudnia 2020

Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adwentowe dzieło pomocy ubogim. W poniedziałek o 14.00 paczki z darami będą rozdane potrzebującym. Szczególne podziękowania dla naszej parafialnej Caritas a także dla młodzieży naszych obu szkół średnich, działających w szkolnych kołach Caritas, którzy pracowali roznosząc dary do domów. W czasie rorat dzieci, ale też i dorośli zebrali na pomoc dla misjonarzy w Afryce miedziane monety w ilości: 56 kg. Monety zostaną wpłacone do banku i przekazane na wspomniany wyżej cel. W tym tygodniu prosimy już pieniążków nie przynosić. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary na parafialne inwestycje.

Ostatnie roraty w tym tygodniu: w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00, w środę i czwartek o godz. 7.00.

piątek, 18 grudnia 2020

Nawiązując do ostatnich decyzji władz sanitarnych przypominam wszystkim, że w naszym kościele obowiązuje limit 95 osób mogących w nim przebywać jednocześnie. Dotyczy to zarówno Mszy św. jak i pogrzebów. Bardzo proszę o stosowanie się do obowiązujących prz

Chciałbym uniknąć zamykania drzwi przed wiernymi, ale jeśli będzie taka potrzeba będzie to nieuniknione. Postarajmy się wykazać odpowiedzialność za naszą wspólnotę parafialną i raczej pozostać w domu niż narażać siebie i innych na sytuacje niebezpieczne w warunkach panującej pandemii. Z góry serdecznie dziękuję za zrozumienie powagi sprawy.
Ks. Stanisław Bercal - proboszcz

wtorek, 15 grudnia 2020

Ogłoszenia - 3 Niedziela Adwentu

Przez cały Adwent zapraszamy wszystkich na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

Po Mszach świętych pod chórem można nabyć świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem pracowników kościoła za całoroczną pracę. Zachęcamy też do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. W zakrystii są jeszcze do nabycia ostatnie egzemplarze miesięcznika dla dzieci STAŚ.

niedziela, 6 grudnia 2020

Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek św. Ambrożego, Bpa i Dra Kościoła;
- we wtorek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia między godz. 12.00 a 12.30 „Godzina Łaski dla Świata”. Kościół będzie otwarty na indywidualną modlitwę dla wszystkich chętnych. O godz. 18.00 na Mszę św. zapraszamy trzebińskich kupców i wszystkich którym drogi jest stan kupców i przedsiębiorców.

niedziela, 29 listopada 2020

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Prosimy, aby dzieci wykonały, a starszych prosimy aby im w tym pomóc,  i od jutra przynosiły na roraty lampiony. Wzorem lat ubiegłych będziemy też zbierać monety 1,2 i 5 groszowe na pomoc misjonarzom.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek  – św. Andrzeja Apostoła; we czwartek – św. Franciszka Ksawerego; w piątek - św. Barbary. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 10.00 przy ołtarzu św. Barbary. Będzie to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00 i Msza św. o 16.30. Potem dalszy ciąg spowiedzi. Cały czas, nie tylko w pierwszą sobotę, jest możliwość posługi sakramentalnej u chorych i starszych. Trzeba wcześniej ustalić telefonicznie terminu.

niedziela, 22 listopada 2020

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we wtorek – świętych męczenników wietnamskich, Andrzeja i towarzyszy;
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone zostaną opłatki na wigilię Bożego Narodzenia. Można będzie się w nie zaopatrzyć przy głównym wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy opłatkach są wynagrodzeniem dla pracowników kościoła za całoroczną pracę.

niedziela, 15 listopada 2020

Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej;
- we środę – bł. Karoliny Kózkówny;
- w piątek – św. Rafała Kalinowskiego;
- w sobotę – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
- przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.

niedziela, 8 listopada 2020

Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- jutro wspomnienie Poświęcenia Bazyliki na Lateranie; we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża;
We środę – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, nasze Narodowe Święto Niepodległości.