18Poniedziałek, 18 października 2021Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
Poniedziałek, 21 maja 2018

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
We czwartek Uroczystość Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę – św. Filipa Nereusza, kapłana.
Przez cały miesiąc maj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

niedziela, 13 maja 2018

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
•    w poniedziałek – św. Macieja, Apostoła;
•    we środę – św. Andrzeja Boboli;
•    w czwartek św. Justyna;
•    Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

niedziela, 1 kwietnia 2018

Ogłoszenia - Wielkanoc

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Chrystusa dodaje nam otuchy i siły w pokonywaniu trudności codziennego życia i pomoże bardziej cenić każdą radość jaką nam życie przynosi.

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

wtorek, 27 marca 2018

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.00

Poniedziałek, 12 marca 2018

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w dzisiejszym biuletynie. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Edward Baniak, długoletni proboszcz parafii Matki Bożej w Krakowie – Bieńczycach, w znanym kościele Arka Pana.


Spowiedź wielkanocna będzie w sobotę 24 od 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00.


Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie comiesięczną składką inwestycyjną.

niedziela, 26 listopada 2017

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła Chrystusa Króla

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we czwartek – św. Andrzeja Apostoła;
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone zostaną opłatki na wigilię Bożego Narodzenia. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia. Ofiary składane przy opłatkach są wynagrodzeniem dla pracowników kościoła za całoroczną pracę.

niedziela, 11 czerwca 2017

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; we środę bł. Michała Kozala;
- we środę na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyste udzielenie sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas trzecich gimnazjum z naszej parafii. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli im ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Spowiedź przed bierzmowaniem we wtorek od godz. 17.00. Ostateczna próba liturgiczna dla młodzieży jutro, w poniedziałek o godz. 18.30.

niedziela, 28 maja 2017

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna WNIEBOWSTĄPIENIE


1W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek – św. Urszuli Ledóchowskiej;
we środę Święto Nawiedzenia NMP;
w czwartek św. Justyna;
w piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi.
w sobotę – pierwszych męczenników Ugandyjskich, Karola Lwangi i towarzyszy; Wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00
Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

piątek, 26 maja 2017

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkancna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Rity, patronki kobiet w stanie błogosławionym;
we środę – wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych;
w piątek – św. Filipa Nereusza;
Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 
Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

środa, 19 kwietnia 2017

Ogłoszenia - Wielkanoc 2017

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Złożono na ten cel 2.311 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie.

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy post nie obowiązuje.

wtorek, 11 kwietnia 2017

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2017

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.00

Odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi odbędą się we wtorek 11 kwietnia od godz. 9:00. Prosimy zatem w dalszym ciągu zgłaszać w zakrystii osoby, którym mamy zanieść przed Wielkanocą sakrament Pokuty i Komunii św.

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
We środę rozpoczynamy Wielki Post. Popielec to dzień posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym dniu w Mszach świętych, by świadomie i w duchu szczerej pokuty i refleksji nad własnym życiem rozpocząć Wielki Post. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

niedziela, 8 stycznia 2017

Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego 2017

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej. Wtedy też uroczystym koncertem kolęd w wykonaniu chórów z całego naszego regionu zakończymy czas radości z Bożego Narodzenia. Koncert odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia o godz. 16.00.

Przypominamy o cotygodniowych spotkaniach grupy formacyjnej „Mały Apostoł”. Jest to propozycja dla dzieci z klas II-VI. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy!

niedziela, 1 stycznia 2017

Nowy Rok

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli. Msze św. jak niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę, symbole darów Trzech Mędrców ze Wschodu. Można je będzie po Mszy św. zabrać sprzed ołtarza do swoich domów i dalej świętować Objawienie Pańskie. Niech Kacper, Melchior i Baltazar upraszają dla naszych domostw i nas samych obfite Boże Błogosławieństwo. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na ogrzewanie naszej świątyni. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Wszystkich którzy trwają w stanie łaski uświęcającej zachęcamy do przyjęcia w tym dniu Komunii świętej.

Przyszła sobota to pierwsza sobota miesiąca. Wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00.

wtorek, 27 grudnia 2016

Boże Narodzenie 2016

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżywania liturgii świąt Bożego Narodzenia. Przed nami drugi dzień świąt, Uroczystość św. Szczepana, męczennika. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę. We wtorek święto, św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w środę świętych Młodzianków męczenników.

W sobotę ostatni dzień 2016 roku. O godz. 17:00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

W najbliższą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6:30.

wtorek, 7 czerwca 2016

Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we środę – św. Jadwigi, królowej
- w piątek – bł. Bogumiła bpa;
- w sobotę – św. Barnaby Apostoła;
Przez cały miesiąc czerwiec po wieczornej Mszy św. litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

niedziela, 29 maja 2016

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
We wtorek – święto Nawiedzenia NMP;
We środę – św. Justyna, męczennika;
W piątek –Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; nie ma postu! Będzie to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi.
W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; Od godz. 9.00 wyjazd z Komunią św. do chorych.

środa, 25 maja 2016

Ogłoszenia - 8 Niedziela Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
•    We wtorek – wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wzorem roku ubiegłego pójdziemy ulicą Piłsudskiego do rynku a następnie ulicą Młoszowską i Starowiejską powrót do kościoła.

czwartek, 12 maja 2016

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
W sobotę – święto św. Macieja Apostoła;
Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

We czwartek, 12 maja, minie 70 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, zamordowanego przez komunistów w 1946 roku w Płokach. O 17.00 rozpoczyna się w miejscu jego śmierci coroczne nabożeństwo, na które zaprasza ks. Proboszcz z parafii Płoki. Po przejściu do Sanktuarium Msza św. o godz.18.00.

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Ogłoszenia - 2 Niedziela po Wielkanocy

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne obchody tego święta mają miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Dziś również rozpoczyna się 72 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od trzech lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.