01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 5 września 2021

Ogłoszenia - 23 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we środę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w Płokach. Po ubiegłorocznej przerwie będzie możliwe wspólne piesze pielgrzymowanie do Płok. Osoby chętne do wzięcia udziału, szczególnie spośród Róż Różańcowych, ale nie tylko, prosimy o zapisanie się w zakrystii by można było się zorientować ile jest chętnych osób i czy konieczne będzie podstawienie autokaru na wspólny powrót. Wyjście sprzed naszego kościoła o godz. 16.00. Kustosz sanktuarium bardzo prosi o przestrzeganie zasad sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii.

niedziela, 29 sierpnia 2021

Ogłoszenia - 22 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w piątek – św. Grzegorza Wielkiego.

W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź dla uczniów na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w piątek od godz. 16.00, po czym o 16.30 Msza św. dla nich, następnie dalszy ciąg spowiedzi i wieczorna Msza św. Przez cały czas istnieje możliwość odwiedzania chorych i starszych z Komunią św. w domach. Należy zgłosić taką chęć i ustalić indywidualnie termin wizyty kapłana. We czwartek tradycyjna Godzina Święta, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

poniedziałek, 23 sierpnia 2021

Ogłoszenia - 21 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek – św. Bartłomieja, Apostoła; Dzień imienin naszego Pana Kościelnego.
- we czwartek - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
- w piątek wspomnienie św. Moniki, w sobotę – św. Augustyna;
Solenizantom całego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

niedziela, 8 sierpnia 2021

Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek – św. Teresy od Krzyża, patronki Europy,
- we wtorek – św. Wawrzyńca, męczennika;
- we środę – św. Klary;
- w piątek – Matki Bożej Kalwaryjskiej;
- w sobotę - św. Maksymiliana Kolbe, kapłana i męczennika;
- w przyszłą niedzielę – 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie bukietów ziół i kwiatów. Zachęcamy do pielęgnowania tego starego zwyczaju święcenia wiązanek kwiatów i ziół, jako znaku wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi. Oczywiście najpiękniejsze bukiety to kwiaty z naszych ogrodów.

poniedziałek, 2 sierpnia 2021

Ogłoszenia - 18 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we środę – św. Jana Vianney’a, kapłana;
- w piątek - święto Przemienienia Pańskiego;

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi będzie w czasie cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. W wakacje nie ma Mszy dla dzieci o godz. 16.30. Osoby chore lub starsze które chciałyby przyjąć spowiedź i Komunię św. w domu prosimy o indywidualne ustalenie terminu wizyty kapłana.
W I czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

niedziela, 25 lipca 2021

Ogłoszenia - 17 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek - świętych Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej,
we czwartek – św. Marty,
w sobotę – św. Ignacego z Loyoli.

poniedziałek, 19 lipca 2021

Ogłoszenia - 16 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we czwartek – św. Marii Magdaleny, w piątek – św. Brygidy.

Za tydzień w niedzielę wspomnienie św. Krzysztofa, patrona Kierowców. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Będzie można również złożyć ofiary w ramach akcji: „Św. Krzysztof – 1 gr za 1 km”, jako wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu. Ofiary posłużą na zakup środków transportu dla misjonarzy.

niedziela, 11 lipca 2021

Ogłoszenia - 15 Niedziela Zwykła

W środę 14 lipca we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizowana jest w naszej parafii zbiórka „elektrośmieci” – zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt można dostarczyć na dolny parking w najbliższą środę do godz. 9:00. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

niedziela, 4 lipca 2021

Ogłoszenia - 14 Niedziela Zwykła

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma niedzielnej Mszy św. o godz. 12:15, a niedzielna Msza św. wieczorna odprawiana jest o godz. 19:00.

niedziela, 27 czerwca 2021

Ogłoszenia - 13 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek liturgiczne wspomnienie św. Piotra i Pawła. Msze św. u nas o 7.00, 9.00 i 18.00. w sobotę – św. Tomasza Apostoła.

Dzisiaj przez cały dzień czcimy naszych Patronów św. Apostołów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie Mszy o godz. 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia. A w czasie wakacji niedzielna Msza św. wieczorem będzie o godz. 19.00

niedziela, 20 czerwca 2021

Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie. św. Alojzego Gonzagi, we czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Solenizantom tego dnia, wszystkim Janom i Janinom składamy serdeczne życzenia imieninowe.
- w najbliższą niedzielę odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia.
Niestety obecna sytuacja epidemii nie pozwala na zorganizowanie tradycyjnego festynu parafialnego.

niedziela, 13 czerwca 2021

Ogłoszenia - 11 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek bł. Michała Kozala, bpa i męczennika; we czwartek wspomnienie św. Brata Alberta.

W ubiegły czwartek zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wytrwale uczestniczyli w codziennej procesji eucharystycznej wokół kościoła. Szczególne podziękowania dla dzieci sypiących kwiaty i ich rodziców.

poniedziałek, 7 czerwca 2021

Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek św. Jadwigi, królowej, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

niedziela, 30 maja 2021

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła - Trójcy Przenajświętszej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – święto Nawiedzenia Matki Bożej; we wtorek wspomnienie św. Justyna; we wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci okazywanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Serca Jezusowego, z wyjątkiem piątków, kiedy to litanię będziemy śpiewać na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, zamiast koronki do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17:45.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w ubiegłe lata. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy.

niedziela, 23 maja 2021

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
We środę wsp. św. Filipa Nereusza. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii Uroczystość udzielenia naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W czwartek święto Chrystusa Najwyższego Kapłana;.
W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W tym dniu w katedrze na Wawelu odbędą się święcenia kapłańskie diakonów naszego Seminarium Duchownego.

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas spowiedzi i wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

niedziela, 16 maja 2021

Ogłoszenia - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika;
- w sobotę św. Rity, patronki kobiet w stanie błogosławionym;
- Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

niedziela, 9 maja 2021

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w piątek święto św. Macieja Apostoła;
Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień Zesłanie Ducha świętego, czyli Zielone Świątki.

Wczoraj dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej pierwszy raz przystąpiły do Komunii św. Każda z klas miała swoją indywidualną Mszę św. Wszystko odbyło się w skupieniu i podniosłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy angażowali się w przygotowanie tej uroczystości.
Najbliższy tydzień, to tzw. Biały Tydzień dla wszystkich tych dzieci.

niedziela, 2 maja 2021

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
Jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski a także nasze święto narodowe. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Na 18.00 zapraszamy tegorocznych maturzystów z naszej parafii.
We wtorek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, we środę św. Stanisława Kaźmierczyka, patrona Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, w czwartek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika. W naszej parafii dzień odpustu. Tego dnia odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci z klas trzecich.

niedziela, 25 kwietnia 2021

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
We czwartek – św. Katarzyny ze Sieny;
Wszystkim solenizantkom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

W sobotę rozpoczęcie nabożeństw majowych. Codziennie po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew litanii loretańskiej.