26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 10 grudnia 2023 Liczba wyświetleń: 338

Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - we czwartek – św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła; Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Bardzo smuci fakt bardzo małej frekwencji na tegorocznych roratach. Tylko kilkunastoosobowa grupa dzieci bierze w nich udział. Zachęcamy by dorośli zmobilizowali zarówno dzieci jak i samych siebie.
Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

Przy wyjściu głównym można nabyć świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” a także zaopatrzyć się w poświęcone opłatki.

Dary żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii, można składać do kosza przed ołtarzem Miłosiernego Pana Jezusa.

Prosimy aby sprawdzić czy jakaś zgubiona rzecz nie znajduję się przy figurze św. Antoniego. Są tam parasole, mnóstwo różańców, rękawiczki, czapki i inne pozostawione w kościele rzeczy. Jeżeli nikt ich nie odbierze zostaną usunięte.

Dzisiaj Fundacja św. Brata Alberta organizuje kiermasz ozdób bożonarodzeniowych wykonanych przez swoich podopiecznych. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

W przyszłą niedzielę parafialne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Proboszcz. Spowiedź adwentowa będzie w naszej parafii w piątek 22 grudnia po południu i w sobotę 23 grudnia rano. Wtedy również będzie wizyta z posługą sakramentalną u chorych i starszych.

Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą grudnia. Składka będzie przeznaczona na nasze parafialne inwestycje. Również za tydzień Grupa Oazowa będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Zachęcamy do wsparcia młodych ludzi, dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wspólny wyjazd Oazy

Redakcja „Gościa Niedzielnego” poleca w cenie 12 zł dwumiesięcznik „Historia Kościoła”. Pierwszy numer poświęcony jest historyczności Jezusa, ponadto znajduje się wiele ciekawych i bogato ilustrowanych artykułów. Dwumiesięcznik jest do nabycia w zakrystii

W dalszym ciągu można składać w zakrystii zgłoszenia przyjęcia tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Druki zaproszeń są dostępne przed ołtarzem.

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Dzisiaj ciekawy wywiad z nowo mianowanym Nuncjuszem Apostolskim w Polsce. W zakrystii jest też do nabycia grudniowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Pogoda.  Prośmy dla niej o Miłosierdzie Boże.