26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 3 grudnia 2023 Liczba wyświetleń: 319

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej, która przez jeden dzień będzie gościć w jednym z domów naszej parafii. Prosimy, aby dzieci wykonały i od jutra przynosiły na roraty lampiony. Rodziców i dziadków prosimy by im w tym pomogli. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek św. Barbary. Msza św. w intencji górników o godz. 10.00. we czwartek św. Ambrożego, patrona pszczelarzy, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte u nas o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Wieczorna Msza św. w tym dniu sprawowana będzie, zgodnie z tradycją, w intencji kupców trzebińskich. Tego dnia między godz. 12:00 a 13:00 „godzina łaski dla świata”. Kościół w tym czasie będzie otwarty i jest możliwość indywidualnej modlitwy czczącej Matkę Najświętszą.
Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Na Mszy o 18.00 uczniowie klas III przygotowujących się do I Komunii Św. otrzymają święte medaliki. Po Mszy Św.  grupa oazowa i schola zaprasza dzieci i młodzież na adorację w ramach święta  Patronki Oazy MB Niepokalanie Poczętej.

W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Poświęcone opłatki na wigilijny stół, można nabywać po Mszach świętych pod chórem. Ofiary przy tym składane są tradycyjnym wynagrodzeniem dla pracowników naszego kościoła. Wraz z opłatkami rozprowadzane są też świece Caritas na stół wigilijny. W tym roku koszt świecy ustalono na 15 zł.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30 spotkanie Róż Różańcowych, a w godzinach dopołudniowych coroczny kiermasz ozdób świątecznych przygotowanych przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Osoby i rodziny, które pragną przyjąć w tym roku wizytę duszpasterską prosimy o przyniesienie do zakrystii wypełnionych zaproszeń do niedzieli 17 grudnia.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Bronisław Ciapała i Marian Węgierski. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.