26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 26 listopada 2023 Liczba wyświetleń: 299

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła Chrystusa Króla Wszechświata

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - we czwartek – św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom tego dnia składamy serdeczne życzenia imieninowe. - W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone zostaną opłatki na wigilię Bożego Narodzenia. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma takiego upoważnienia. Ofiary składane przy opłatkach są wynagrodzeniem dla pracowników kościoła za całoroczną pracę. W Adwencie zapraszamy wszystkich na Roraty które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o 7.00.
Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła Chrystusa Króla Wszechświata

W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza św. dla nich a następnie dalszy ciąg spowiedzi. Wizyta z posługą sakramentalną u chorych w sobotę od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać osoby starsze lub chore w zakrystii.

Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. W zakrystii można jeszcze nabyć miesięcznik dla dzieci „STAŚ”.

Dziś można złożyć ofiarę na ubogich w ramach 7 Światowego Dnia Ubogich, do czego zachęca papież Franciszek. Przed wejściami do naszego kościoła nasi strażacy z trzebińskiej OSP rozprowadzają także kalendarze na nowy rok.

W tym roku Adwent jest bardzo krótki,  już teraz trzeba pomyśleć o tegorocznej wizycie duszpasterskiej. Wzorem roku ubiegłego planujemy odwiedziny w domach wszystkich, którzy dobrowolnie zaproszą swoich duszpasterzy. Dzisiaj można zabrać do domów zaproszenia na kolędę. Należy je w domu wypełnić i odciąć prawą stronę, którą do niedzieli 17 XII można przynieść do zakrystii. Prosimy by każdy decydował za siebie i nie przynosił zaproszeń do innych osób, chyba że zostanie o to wyraźnie poproszony przez kogoś kto sam do kościoła przyjść nie może.

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Bogdan Marcisz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.