18Poniedziałek, 18 października 2021Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
wtorek, 25 lutego 2020

Ogłoszenia - 7 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św.

W środę popielcową Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym dniu w Mszach świętych, by świadomie i w duchu szczerej pokuty i refleksji nad własnym życiem rozpocząć Wielki Post. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

niedziela, 16 lutego 2020

Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w sobotę – święto Katedry św. Piotra.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej.

W dalszym ciągu prosimy o informację na temat mosiężnego znaleziska o którym pisaliśmy w biuletynie dwa tygodnie temu. Może trzeba przejrzeć stare fotografie, z pogrzebów lub ślubów, na których uwieczniony jest ten metalowy baldachim na którymś z ołtarzy.

środa, 12 lutego 2020

Ogłoszenia - 5 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Scholastyki, w piątek świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy

Zakończyły się zimowe ferie szkolne. Przypominamy zarówno uczniom jak i rodzicom, że wznowione są zajęcia przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, a także spotkanie formacyjnej grupy młodzieżowej.

środa, 5 lutego 2020

Ogłoszenia - 4 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Błażeja, we środę  – wspomnienie św. Agaty,  w czwartek – świętych męczenników koreańskich.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16:00, po czym o godz. 16:30 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Aniela Niedzielska. Prośmy dla niej o wieczne zbawienie.

Dzisiejsza Uroczystość Ofiarowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą uwagę kierujemy na modlące się w naszej intencji zakony kontemplacyjne, sióstr i braci, którzy za murami klasztorów życiem przepełnionym pracą i modlitwą służą Panu Bogu w odosobnieniu.

niedziela, 26 stycznia 2020

Ogłoszenia - 3 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, w piątek – św. Jana Bosco, w przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie świec gromnicznych. Jeśli ktoś nie ma gromnicy, można ją nabyć w zakrystii.


Od pierwszej niedzieli lutego, czyli 2 lutego rozpoczną się w naszym dekanacie, a konkretnie w naszej parafii, katechezy dla narzeczonych, przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa. Potrwają cztery kolejne niedziele. Początek zawsze o godz. 14.30 w sali katechetycznej naszego domu parafialnego. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie. Następny cykl katechez odbędzie się w marcu.

niedziela, 19 stycznia 2020

Ogłoszenia - 2 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek – św. Agnieszki, w piątek – św. Franciszka Salezego, w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła.

Parafia nasza wraz ze szkołą podstawową nr 8 organizuje spotkanie kolędowe dla seniorów. We czwartek, 23 stycznia zapraszamy na wspólne kolędowanie do auli szkoły nr 8. W programie: Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły, kolędowanie i słodki poczęstunek. Początek we czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy seniorów z całej naszej parafii.


W najbliższy piątek Parafialna Grupa Teatralna Misterium i parafialny zespół muzyczny Boski Sqad zapraszają na modlitewny koncert uwielbieniowy. Modlitwa dziękczynna i uwielbienia tekstami śpiewu kolęd i muzyki. Modlitwa rozpocznie się po wieczornej Mszy św. w piątek. Serdecznie zapraszamy.

Poniedziałek, 13 stycznia 2020

Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej. Wtedy też uroczystym koncertem kolęd w wykonaniu chórów z całego naszego regionu zakończymy czas radości z Bożego Narodzenia. Koncert odbędzie się w niedzielę, 2 lutego
o godz. 16.00. Już teraz serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu w piątek wspomnienie św. Antoniego – opata.

Poniedziałek, 6 stycznia 2020

Ogłoszenia - 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

Przed nami ostatni tydzień okresu Bożego Narodzenia. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę. Po każdej Mszy będzie można zabrać do swoich domów poświęconą kredę i kadzidło by w domach przedłużyć radość Objawienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego, która kończy czas liturgicznej radości z Narodzenia Chrystusa. Tradycyjnie jednak kolędy będziemy śpiewać do święta Matki Bożej Gromnicznej. W tym roku przypadnie ono w niedzielę. Wtedy to tradycyjnym koncertem kolęd i pastorałek zakończymy śpiewanie kolęd.

niedziela, 29 grudnia 2019

Ogłoszenia - Niedziela po Bożym Narodzeniu

We wtorek zakończymy Stary Rok. O godz. 17:00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujemy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

We środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Powitamy Nowy 2020 rok. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Pozostałe Msze jak w niedziele. We czwartek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.
W piątek przypadnie pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ niedawno była spowiedź adwentowa nie będzie specjalnej spowiedzi pierwszopiątkowej. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. W sobotę wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00.

niedziela, 22 grudnia 2019

Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00  harcerze trzebińscy przekażą / przekazali naszej parafii Betlejemskie Światełko Pokoju. Można je zabierać do swoich domów, gdzie powinno zapłonąć na wigilijnym stole.  Można to zrobić do wigilii do godz. 10.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adwentowe dzieło pomocy ubogim. W środę po południu rozdano ogółem 75 paczek z darami. Szczególne podziękowania dla naszej parafialnej Caritas a także dla młodzieży naszych obu szkół średnich, działających w szkolnych kołach Caritas, którzy pracowali roznosząc dary do domów osób potrzebujących. A w czasie rorat dzieci, ale też i dorośli zebrali na pomoc dla misjonarzy w Afryce miedziane monety w ilości: 90 kg. Monety zostaną wpłacone do banku i przekazane na wspomniany wyżej cel.

wtorek, 17 grudnia 2019

Ogłoszenia - 3 Niedziela Adwentu

Przez cały Adwent zapraszamy wszystkich na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

Po Mszach świętych pod chórem można nabyć świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem pracowników kościoła za całoroczną pracę. Zachęcamy też do nabywania i czytania prasy katolickiej.Przygotowaniu paczek dla najuboższych z naszej parafii służyć będą dary żywnościowe, które cały czas można składać do kosza przed kaplicą Miłosierdzia Bożego. Prosimy, aby zrobić do najbliższego wtorku włącznie, gdyż dary te będą rozdawane potrzebującym we środę, od godz. 14.00, w przyziemiu Domu Katechetycznego.

wtorek, 10 grudnia 2019

Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
- w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Dra Kościoła;

Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Trzeba przyznać z wielką przykrością, że w tym roku frekwencja zarówno dorosłych jak i dzieci jest bardzo mała. Zachęcamy do częstszego i liczniejszego udziału w roratach.

niedziela, 1 grudnia 2019

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej, która przez jeden dzień będzie gościć w jednym z domów naszej parafii. Na koniec Adwentu wśród najpilniejszych dzieci rozlosujemy nagrody. Prosimy, aby dzieci wykonały i od jutra przynosiły na roraty lampiony. W zakrystii można nabyć dzisiejszy numer „Małego Gościa”, czasopisma dla dzieci, do którego dołączono lampion do sklejenia. Wzorem lat ubiegłych będziemy też zbierać monety 1,2 i 5 groszowe na pomoc misjonarzom.

niedziela, 1 grudnia 2019

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w sobotę – św. Andrzeja Apostoła;
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone zostaną opłatki na wigilię Bożego Narodzenia. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia. Ofiary składane przy opłatkach są wynagrodzeniem dla pracowników kościoła za całoroczną pracę.

niedziela, 17 listopada 2019

Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny;
- we wtorek – bł. Salomei;
- we środę - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego;
- w czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
- w piątek – św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej;
- przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.

niedziela, 10 listopada 2019

Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, nasze Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Jak co roku, składka zbierana na tej Mszy św. będzie zasilała „Fundusz Marcinowy”, z którego od wielu lat fundujemy obiady w szkole dla dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do ofiarności.
 - we wtorek – św. Jozafata Kuncewicza, bpa i męczennika;
- we środę – świętych pierwszych polskich męczenników;

niedziela, 3 listopada 2019

Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek św. Karola Boromeusza, w sobotę – wspomnienie poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

Zapraszamy na listopadową modlitwę za zmarłych. Codziennie do 8 listopada o 17.45 przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego koronka do Miłosierdzia Bożego i wypominki jednorazowe. W piątek 15 listopada odprawimy Mszę św. za zmarłych którzy odeszli od nas w ostatnim roku.

Poniedziałek, 28 października 2019

Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Szymona i Judy Tadeusza.

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. O 14.30 zgromadzimy się przy wejściu głównym na cmentarz parafialny, skąd rozpoczniemy procesję żałobną i przejdziemy na cmentarz komunalny, odprawiając modlitwy wypominkowe za zmarłych. Po procesji o 15.00 Msza święta na cmentarzu komunalnym.

W Dzień Zaduszny Msze św. w kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. O 14.30 zgromadzimy się przy krzyżu na cmentarzu parafialnym, gdzie odprawimy modlitwy wypominkowe, po czym odmawiając różaniec, przejdziemy na cmentarz komunalny, gdzie odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych o godz. 15.00. Intencje mszalne za zmarłych na oba te święte dni oraz wypominki można zamawiać w zakrystii.

wtorek, 22 października 2019

Ogłoszenia - 29 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II; w przyszłą niedzielę Uroczystość Poświęcenia Kościoła.

Za niecałe dwa tygodnie, Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o zadbaniu o groby naszych zmarłych a także o modlitwie za nich. W zakrystii można zamawiać wypominki za zmarłych na przyszły rok a także intencje mszalne na Msze święte na cmentarzu 1 i 2 listopada o godz. 15.00.Spotkanie uczniów klas siódmych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w  najbliższy czwartek o godz. 17:00 w Domu Parafialnym.

 

niedziela, 13 października 2019

Ogłoszenia - 28 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Dra Kościoła;
- w środę – św. Jadwigi Śląskiej;
- w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego;
- w piątek - św. Łukasza Ewangelisty; Będzie to dzień imienin naszego wikariusza, ks. Łukasza. Już dziś składamy mu z tej okazji serdeczne życzenia.
- w sobotę – bł. ks. Jerzego Popiełuszki;

W poniedziałek 14 października o godz. 16:00 w kawiarence tradycyjne spotkanie Róż Różańcowych.