23Piątek, 23 kwietnia 2021Jerzy, Wojciech
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 16:30, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
sobota, 10 kwietnia 2010

Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia Bożego

W związku z tragiczną katastrofą samolotową i śmiercią Prezydenta Rzeczpospolitej Pana Lecha Kaczyńskiego z Małżonką oraz wielu innych naszych Rodaków - ważnych osób dla Państwa Polskiego, dziś w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, zamiast kazania, po każdej mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia w intencji wszystkich ofiar tej tragedii.
Natomiast w najbliższy piątek o godz. 12:00 w południe odprawimy żałobną mszę świętą w intencji zmarłego Prezydenta i całej Ojczyzny. W tej trudnej chwili dla naszego Narodu zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież.

niedziela, 4 kwietnia 2010

WIELKANOC 2010

W najradośniejszym dniu Wielkanocnego Święta życzymy spełnienia wszelkich dobrych zamierzeń i pragnień oraz otuchy płynącej z pustego grobu Chrystusa.
Duszpasterze Parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Trzebini

niedziela, 4 kwietnia 2010

Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dzisiejsza Uroczystość to największe Święto wszystkich chrześcijan. Wyrażamy naszą radość, gdyż Chrystusa powstał z grobu i zwyciężył śmierć. Znakiem tego wydarzenia  jest pełne nadziei świadectwo pustego Grobu. Uroczystość ta kończy Święte Triduum Paschalne.

piątek, 26 marca 2010

Ogłoszenia - Niedziela Męki Pańskiej (Palmowa)

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Dziś na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.

piątek, 26 marca 2010

WIELKI PIĄTEK - Adoracja w Grobie Pańskim

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w nocy w Wielki Piątek. Poniżej zamieszczamy rozkład poszczególnych ulic i bloków.

piątek, 26 lutego 2010

Rekolekcje dla gimnazjalistów

Już w tę niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla uczniów Gimnazjów. Poprowadzi je ks. Łukasz Piórkowski - znany z telewizyjnego "Ziarna". Program będzie następujący:

piątek, 1 stycznia 2010

Ogłoszenia - 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim

W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie nazywana Świętem Trzech Króli. Upamiętnia ono pokłon Trzech Mędrców oddany Dziecięciu Jezus w Betlejem. Msze święte w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

sobota, 26 grudnia 2009

Ogłoszenia - Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół do Świąt. Szczególne podziękowania składamy siostrze Teresie siostrze Danucie oraz Panom Piechocie i Ziembińskiemu za przystrojenie kościoła i wystrój szopki. Pani Gwizdałowej z kwiaciarni Frezja za piękny adwentowy wieniec. Dziękujemy także za ofiarowane do kościoła piękne choinki: Państwu Ciupkom, kwiaciarni Magia i innym anonimowym ofiarodawcom. W końcu połączonym siłom naszych trzebińskich chórów za śpiew kolęd podczas Pasterki, a siostrze organistce, ministrantom, lektorom, grupie Misterium i scholi za oprawę muzyczną i liturgiczną tych pięknych świątecznych uroczystości.

czwartek, 24 grudnia 2009

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

W imieniu własnym i wszystkich Duszpasterzy naszej parafii, życzę wszystkim Internautom pomyślności na te piękne Święta. Niech narodzi się w naszych sercach nowa Nadzieja i siła ducha. ks. Marek Hajdyła - proboszcz i administrator.

czwartek, 24 grudnia 2009

Wizyta Duszpasterska 2009/10

Poniżej zamieszczamy pełny plan tegorocznej kolędy. Prosimy, aby osoby, które nie będą obecne w swoim czasie, a pragną przyjąć księdza, umówiły się osobiście z danym księdzem na inny termin. Do miłego spotkania.

sobota, 21 listopada 2009

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla

Dziś ostatni dzień wizytacji kanonicznej, którą w naszej parafii przeprowadza ks. Biskup Jan Zając. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie Róże Różańcowe, na mszę świętą wieczorną o godz. 18:00, która zakończy wizytację. Pożegnamy wtedy wspólnie ks. Biskupa.

czwartek, 12 listopada 2009

PROGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ

Podajemy szczegółowy program wizytacji, jaką od piątku 20 do niedzieli 22 listopada przeprowadzi w naszej parafii ks. biskup Jan Zając. Zapraszamy na spotkania, zgodnie z poniższym programem.

środa, 11 listopada 2009

ZMARLI W OSTATNIM ROKU

Zamieszczamy listę zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnich 12 miesiącach (od 23.11.08). W piątek 20.11 o godz. 18:00 ks. bp. Jan Zając odprawi za nich szczególną mszę świętą. Zapraszamy rodziny pogrążone w żałobie. Na koniec mszy Biskup wręczy bliskim znicze, które zaniosą na cmentarz, na groby swoich krewnych. Prosimy o sprawdzenie na liście, czy wszystkie osoby zostały uwzględnione (obok nazwiska podajemy również datę śmierci).

piątek, 30 października 2009

Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła - Uroczystość Wszystkich Świętych

Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie dziś wyjątkowo mszy o godz. 12:15. Zapraszamy natomiast do kościoła na godz. 14.00 na Nieszpory, a po nich na procesję na cmentarz i po cmentarzu, z wypominkami za zmarłych. Po procesji, o godz. 15.00, msza św. w kaplicy na cmentarzu komunalnym.

Poniedziałek, 12 października 2009

Dzień Edukacji Narodowej w naszej parafii

Zapraszamy wszystkich nauczycieli i innych pracowników naszych szkół na spotkanie z okazji ich Święta. W niedzielę 18 października o godz. 18:00 odprawimy w naszym kościele mszę świętą w intencji wszystkich pracowników szkół, a nastąpnie przejdziemy do Dworu Zieleniewskich na spotkanie przy kawie, z krótką częścią artystyczną. Gościem specjalnym wieczoru będzie ks. dr Bogusław Mielec z PAT w Krakowie. Zapraszamy.

Poniedziałek, 12 października 2009

Spotkanie pielgrzymów

Przypominamy wszystkim, którzy zapisali się na tegoroczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, że spotkanie z przedstawicielami Biura Podróży i z ks. Romanem Bogaczem - przewodnikiem odbędzie się w sobotę 17 października o godz. 14.00 w salce nad kaplicą kościoła. Prosimy o przyniesienie na to spotkanie pozostałej kwoty pieniędzy (złotówki i dolary).