26Piątek, 26 kwietnia 2024Maria, Marcelina, Marzena
poniedziałek, 29 maja 2023 Liczba wyświetleń: 413

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna. We środę święto Nawiedzenia Matki Bożej, we czwartek święto Chrystusa Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie świętych męczenników afrykańskich; - We środę na Mszy wieczornej uczniowie klas ósmych naszej parafii przyjmą sakrament bierzmowania. Udzieli go ks. Infułat Bronisław Fidelus. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek o godz. 16:00.
Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. W I piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16:00, po czym o godz. 16:30 Msza św. dla nich, a następnie dalszy ciąg spowiedzi. W pierwszą sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9:00. Osoby chore i starsze prosimy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii.

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas spowiedzi i wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z tradycją bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną. Trasa procesji jak również miejsca ołtarzy pozostają tak jak w latach ubiegłych. Od dziś do oznaczonej skarbony można złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na tegoroczną procesję.

Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Dziś ciekawe artykuły o sanktuarium na Bachledówce i o Prymasie Stefanie Wyszyńskim.

Za tydzień pierwsza niedziela czerwca. Składka będzie tradycyjną składką na sprzątanie naszej świątyni.

W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności śp. Józefa Radło i Lucyna Warzecha. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.